Bulloxer

Kříženec amerického buldoka a boxera, Bulloxer je velké, silné plemeno se svalnatou postavou, čtvercovou hlavou, krátkou tlamou, širokým hrudníkem a středně velkým ocasem, který je někdy kupírovaný. Ačkoli jsou klasifikováni jako pracovní psi, jsou velmi vhodní pro život v domech a bytech a jsou milujícím rodinným společníkem.Obrázky BulloxeruRychlé informace

Ostatní jména Bull Boxer, mix amerického buldoka a boxera
Kabát Krátké, husté, přiléhavé, na dotek tuhé
Barva Zlatá/světle hnědá, bílá/krémová, merle/žíhaná/skvrnitá/skvrnitá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Pracovní
Životnost 10-15 let
Hmotnost 70-90 liber
Velikost/Výška Střední; 20-26 palců (v průměru)
Prolévání Minimální
Temperament Přátelský, energický, inteligentní, milý
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Velikost podestýlky 6-10 štěňat
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DDKC, DBR, DRA, IDCR, ACHC

Boxer Bulldog Mix Video


Temperament a chování

Sociální, láskyplní a něžní Bulloxers, známí svou oddaností svému majiteli a domácnosti, rádi leží co nejblíže svému pánovi. Tito milující psi s okouzlující povahou by mohli být destruktivní, pokud by byli delší dobu odděleni od své rodiny.

Díky své přirozené bdělosti a odvážné povaze si boxer-americký buldok vždy uvědomuje své okolí. K cizím lidem mohou být podezřívaví a vůči neznámým lidem mohou být agresivní, jen když jsou vnímáni jako hrozby. Tito psi dosahují dospělosti pomalu a mohou se několik let chovat jako bouřlivá štěňata.Obvykle jsou trpěliví s dětmi i malými psy a štěňaty. Mohou však mít problém vyjít s velkými dospělými psy.

Který


Bulloxer, který je velmi hravý a bujný, je vždy aktivní uvnitř. Abyste uspokojili potřebu cvičení a udrželi svaly v tonusu, vezměte svého mazlíčka na dlouhé procházky, hrajte aport nebo se zapojte do agility, flyballu a dalších psích sportů.
Jelikož je to lehký vrhač, jeho srst nevyžaduje mnoho péče. Týdenní kartáčování pomocí gumové rukavice nebo štětiny pomůže udržet vlasy pod kontrolou. Koupejte svůj Bulloxer pouze v případě potřeby. Stříhání nehtů jednou za měsíc a každodenní čištění zubů jsou některé z dalších potřeb péče.
Ačkoli Bulloxer je obecně zdravé a fyzicky aktivní plemeno, někteří psi mohou být ovlivněni několika zdravotními problémy. Patří sem dysplazie kyčle, hypotyreóza, epilepsie, nadýmání, střevní problémy, srdeční stavy a rakovina.

Výcvik

  • Clicker trénink : Vzhledem k tomu, že Bulloxeři mohou být od přírody svéhlaví, používání drsných metod, které by je přiměly poslouchat příkazy, by mohlo způsobit problémy s chováním. Mají tendenci lépe reagovat na trénink klikrů, což je jednoduchá metoda školení založená na technikách pozitivního posilování. Řiďte se vzorem klikání-ošetřování-klik-ošetřování, aby váš pes mohl spojit hluk klikácího s odměnou. Zajistěte, aby klika byla mimo dohled.
  • Domácí školení : Vytvořte pravidelný rozvrh, aby se vaše štěně Bulloxer naučilo, kdy si má hrát, jíst a na nočník. Protože štěně může ovládat svůj močový měchýř 1–2 hodiny, měli byste ho často brát na konkrétní místo venku, kde se může eliminovat.

Krmení

Dospělý bulloxer potřebuje 3-4 šálky suchého krmiva pro psy denně.