Bullmastiff Cane Corso Mix


Bullmastiff Cane Corso Mix, je smíšený plemeno psa vzniklé z chovu Bullmastiff a Cane Corso. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. BUllmastiff je známý tím, že je učenlivý, oddaný a rezervovaný. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Bullmastiff nebo Cane Corso? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Bullmastiff Cane Corso Mix.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Bullmastiff Cane Corso Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Bullmastiff Cane Corso Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Historie mixu Bullmastiff Cane Corso

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.

Historie Bullmastiff

Stejně jako jeho příbuzní Broholmer, Velký švýcarský salašnický pes, Newfoundland a Svatý Bernard, i Bullmastiff se vyvinul ze starodávného plemene Molosser a sdílí hluboký hrudník svého předka, silné svalstvo a zbarvení. Přesněji řečeno, Bullmastiff je potomkem anglického doga a staroanglického buldoka. Zábavný fakt: Živý Bullmastiff jménem Swagger je oficiálním maskotem Cleveland Browns a jejich psí librou nadšených fanoušků. Bullmastiff, kterého dnes známe, se poprvé objevil v Anglii v šedesátých letech minulého století. Byla chována k ochraně velkého majetku a pomáhala myslivcům udržovat zemi bez lidských pytláků, což se stalo vážným problémem. Právě díky tomuto úsilí si vysloužila přezdívku noční hajný.

United Kennel Club (UK) uznal Bullmastiff jako odlišné plemeno v roce 1924; AKC ho následovalo v roce 1933.Historie Cane CorsoCane Corso (množné číslo: Cani Corsi) je velké a pevné italské plemeno, ve své rodné zemi vysoce ceněné pro svou schopnost hlídacího psa, lovce a společníka. On je také různě známý jako italský doga, Cane Corso Italiano, Cane Corso Mastiff, italský Corso Dog a italský Molosso. Je to velký pes, jehož velikost a někdy i výrazný výraz obličeje může zastrašit lidi, kteří toto plemeno neznají.

Zábavný fakt: Slovo corso znamená v italštině strážce nebo ochránce.

Cani Corsi se po staletí držela na nízké úrovni. Během své historie měli tendenci patřit k vzdáleným venkovským nebo bohatým majitelům, kteří oceňovali lovecké a hlídací schopnosti psů. Cane Corso je lovec a je loveckým psem, což znamená, že dokáže znehybnit kořist pouze pomocí své síly a silných čelistí a zubů.

Cane Corso je příbuzný novomanželské dogy, protože oba psi jsou potomky původního italského molossera.

V nedávné minulosti bylo Cane Corso běžným místem po celé Itálii. Ale do 20. století chovalo méně lidí a počet psů se zmenšil, ačkoli mnoho Cani Corsi pomáhá jejich lidem hlídat majetek, dobytek a rodiny dodnes.
Když se v šedesátých a sedmdesátých letech počet obyvatel Cane Corso začal zmenšovat, skupina italských fanoušků je začala obnovovat. Do roku 1994 populace vzrostla a toto plemeno bylo plně přijato Italským Kennel Clubem (ENCI) jako 14. italské plemeno psů. FCI prozatímně přijal Corso v roce 1997 a o deset let později byl plně mezinárodně uznáván.

O deset let později dovezl muž jménem Michael Sottile první vrh Corsos do Spojených států. Příští rok, 1989, přinesl druhý vrh. V roce 1993 se zrodila Mezinárodní asociace Cane Corso. Tento plemenný klub nakonec hledal uznání u amerického Kennel Clubu, který byl udělen v roce 2010. Toto plemeno nyní řídí Americká asociace Cane Corso. Popularita plemene roste stejně rychle jako štěně Corso; v roce 2013 se ve Spojených státech umístil na 50. místě v roce 2013, což je 10bodový skok ze 60. místa v roce 2012.


Bullmastiff Cane Corso Mix velikosti a hmotnosti

Bullmastiff
Výška: 24 - 27 palců u ramene
Hmotnost: 100 - 130 lb.
Životnost: 8 - 10 letCane Corso
Výška: 24 - 28 palců u ramene
Hmotnost: 85 - 110 lb.
Životnost: 10 - 12 let


Bullmastiff Cane Corso Mix osobnosti

Bullmastiff a Cane Corso jsou známí tím, že jsou odvážní a ochranní. Jsou to také velmi milující psi. Tento pes bude vyžadovat velmi silného a pevného majitele, který se ujistí, že je alfa a ne pes. Jsou opatrní, ale neohrožují cizí lidi a jsou láskyplní vůči rodině a dětem. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše něžná a ráda by s vámi trávila spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože se mu nebude dobře. Chce být s smečkou.


Bullmastiff Cane Corso Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Bullmastiff smíchaný s Cane Corso může být mimo jiné náchylný k dysplázii kloubů, rakovině, roztržení ACL, nadýmání.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Bullmastiff Cane Corso Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Bullmastiff Cane Corso Mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Bullmastiff Odkazy

Bullmastiff Rescue

Bullpen Rescue

Bullmastiff Rescue


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix