Buldok Shiba Inu Mix


Bulldog Shiba Inu Mix je pes smíšeného plemene, který je výsledkem chovu Bulldog a Shiba Inu. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Bulldog je známý tím, že je učenlivý, ochotný a přátelský. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako buldok nebo Shiba Inu? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Bulldog Shiba Inu.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali štěně Bulldog Shiba Inu Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Bulldog Shiba Inu Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Historie mixu buldoka Shiba Inu

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.

Historie buldoka

Ve skutečnosti existuje celá řada plemen, která se nazývají Bulldog, a všechna jsou robustně stavěná, zvrásněná špičáky, většinou žijící jako rodinný mazlíček. Tento blog se týká anglických a amerických buldoků, ale existují i ​​Leavitt Bulldog, Old English Bulldogge a French Bulldog. Nos anglického plemene má nápadněji vtlačený vzhled než jeho americký bratranec. Anglický buldok zůstává z těch dvou známější. AKC ještě musí formálně uznat amerického buldoka. Obě plemena jsou popisována jako milí a pracovití psi, kteří dokážou téměř cokoli, od lovu velké i malé zvěře až po hlídání a užívání si času se svými rodinami.
Stará literatura popisuje vzhled prvního buldoka kolem roku 1500. První výskyt se současným hláskováním byl zaznamenán v letech 1631 nebo 1632.

Je smutné, že tito raní buldoci mají ve jménech býka, protože někteří z nich byli používáni k psím zápasům. Název tohoto sportu, jak se vztahoval na Bulldogs, byl býčí návnada. V zápase si davy vybraly psa, na kterého by mohly sázet. Potom by jeden po druhém byli psi umístěni na vrchol uvázaného býka. Házením, bičováním nebo pošlapáváním bezmocného psa zabili býci mnoho buldoků pro lidskou zábavu. Naštěstí popularita tohoto sportu vyvrcholila kolem roku 1800 a do roku 1835 byl zcela zakázán podle britského zákona o krutosti zvířat.

Historie amerického buldoka má jinou trajektorii. Obecně se ke svým majitelům přistěhovalců připojil při příjezdu do USA v 19. století. Byl pracovním psem a v jižních státech se stal vysoce ceněný pro svou schopnost sledovat a držet divoká prasata.

Jak se stalo příliš mnoha psům, americké plemeno se po druhé světové válce blížilo k vyhynutí, přičemž většina živých exemplářů bydlela na jihovýchodě USA John D. Johnson ze Summerville, GA, si stanovil za úkol toto plemeno obnovit, a to zaokrouhlením nahoru a rozmnožování nejlepších vzorků, které našel.

AKC v roce 2015 vyhodnotila Bulldog jako čtvrtého nejoblíbenějšího psa v USA.Historie Shiba InuShiba Inu je původem z Japonska, kde existuje po staletí a původně se používal jako lovecký pes na velkou zvěř. Je také známý jako japonský trávník, japonský kartáčovaný pes nebo japonský pes malé velikosti. Málem vyhynuli během druhé světové války. Po válce zůstaly pouze tři linie Shibas. Vypuknutí psince v roce 1952 ohrožovalo také toto plemeno. Pro záchranu psů byl zahájen šlechtitelský program, který kombinoval dva různé typy Shibas: jeden, podsaditý, těžší vykostěný pes nalezený v horských oblastech a používaný k lovu a leggier typ nalezený v jiných částech Japonska.
Toto plemeno bylo poprvé dovezeno do Spojených států v roce 1954, ačkoli až do konce 70. let se neuskutečnil žádný vážný dovoz pro chov nebo předvádění. První vrh se narodil v roce 1979.


Bulldog Shiba Inu Mix velikosti a hmotnosti

Buldok
Výška: 12 - 16 palců v rameni
Hmotnost: 40 - 55 lb.
Životnost: 8 - 10 letShiba Inu
Výška: 15 - 20 palců na rameni
Hmotnost: 23 - 28 lb.
Životnost: 12 - 15 let


Buldok Shiba Inu Mix osobnosti

Buldok a Shiba Inu mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Buldok Shiba Inu Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Bulldog smíchaný s Shiba Inu může být mimo jiné náchylný na dysplázii kloubů, přehřátí, dýchací potíže, kožní alergie, třešňové oko.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Buldok Shiba Inu Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Buldok Shiba Inu Mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

směs kolie a zlatého retrívra

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Buldok Odkazy

Klub buldočků LoneStar

Záchranný buldok

Záchrana buldoka na východním pobřeží


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix