Bugg pes

The Bugg pes je kříženec Bostonského teriéra a Puga. Tito psi, známí svými roztomilými vlastnostmi, mají krátkou postavu s malými nohami, rovný ocas, zaoblenou hlavu a krátkou tlamu končící tupým hrotem nosu. Kůže kolem tlamy je většinou vrásčitá nebo občas mírně visí. Jejich oči jsou kulaté až mandlového tvaru, zatímco špičky malých uší mohou viset jako Pug nebo vzpřímené jako Boston. Vzhledem ke své malé velikosti a rozkošné dispozici jsou dobré pro první majitele psů a jsou také ideální volbou pro život v bytě.Bugg Dog Obrázky


dobrman rotvajler německý ovčák mix

Rychlý popis

Jiná jména/Přezdívky Buggs, Bug, Pugin, Boston Terrier X Pug Mix
Kabát Single, short, fine
Barvy Černá, bílá, hnědá, krémová, žíhaná
Typ Společenský pes, Lapový pes, Hlídací pes, Teriér
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost 10 až 15 let
Hmotnost 15-25 liber (dospělý)
Výška (průměrná velikost) Malý; 10-17 palců
Osobnostní rysy Milující, pohotový, teritoriální, zábavný, poslušný, hravý
Dobře s dětmi Ano
Dobré pro nové/první majitele Ano
Prolévání Minimální
Inteligentní Ano
Štěkot Příležitostně
Hypoalergenní Ne
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DBR, DDKC, DRA, IDCR

Video: Bug Dog Puppy Playing

Temperament a chování

Pokud jde o posouzení povahy Bugga, má to jednu výhodu. Protože osobnost bostonského teriéra i mopslíka je téměř podobná, není těžké přečíst Buggovu mysl nebo náladu ani celkové chování (na rozdíl od temperamentní temnoty přítomné v mnoha jiných křížencích).

Psi návrháři jsou občas komičtí, ale jsou skutečně láskyplní, zasvěcení pouze svým majitelům. Rádi by trávili maximální čas se svými pány, spali s nimi nebo se mazlili na klíně. Rovněž mají vůči dětem stejně něžný cit a uspokojují své hravé instinkty tím, že s nimi tráví zábavné chvíle.

Někteří Buggs mohou zdědit územní instinkt Bostonu, což jim ztěžuje vycházet s jinými domácími mazlíčky.Který


Váš Bugg je plný energie a silné ochoty hrát. Jednou nebo dvakrát denně si naplánujte krátké, rychlé procházky, plavání (které je baví) nebo mírné aktivity. Dopřejte mu hraní bez vodítka a ujistěte se, že jeho hřiště má bezpečný výběh.
Buggy mají krátký kabát a moc se nesvlékají. Není nutné žádné ořezávání ani odizolování. Ale kartáčujte je alespoň jednou týdně. Udržujte jejich záhyby pokožky obličeje čisté, abyste se vyhnuli alergiím. Dbejte také na to, aby jejich vyčnívající oči nezachytávaly úlomky a nezpůsobovaly problémy se zrakem.
Nebyly však hlášeny žádné problémy specifické pro plemeno, ale protože obě rodičovská plemena jsou náchylná k brachycefalii, mějte na paměti, že váš Bugg nedědí taková dýchací onemocnění.

Výcvik

  • Vyrovnávání se s tvrdohlavostí v Bugg není těžké. Jediné, co musíte udělat, je dát mu správný signál. Například když vezmete svého psa z přední brány na večerní procházku, mějte připravený klikr a pamlsky. Držte vodítko a počkejte, až se na vás ohlédne, aniž byste to řešili. Jakmile to udělá, klikněte a dejte mu dobrotu. Proveďte několik dalších kroků, zastavte se znovu - ať se na vás podívá a dostanete další kliknutí. Pokračujte v klikání a zacházejte s ním, jakmile uvidíte, že se vodítko napíná. Váš Bugg dostane zprávu, že když se na vás podíváte (než začne tvrdohlavě), pomůže mu to léčit se.
  • Naučte svého Bugga hned od štěněte neztratit nervy v situacích souvisejících s teritorialitou , zvláště pokud dostanete sebemenší nápovědu. Vycvičte své štěně, aby nepřekračovalo hranice, když ho necháte venku. Psi, kteří zůstanou venku příliš dlouho, se mohou nakonec dopřát „chování při běhu plotu“. Chovejte se raději ke svému psu pokaždé, když přijme vaše blížící se hosty nebo jiná domácí zvířata, a zůstaňte uvolněni.
  • Pokud jste také milovníkem koček nebo ptáků, dopřejte svému štěně socializační výcvik pomoci s růstem s ostatní domácí mazlíčci bezproblémově .

Dieta/krmení

I když jsou to malí psi, rádi jedí a hltají by tolik, kolik dostanou. Dbejte zvýšené opatrnosti, aby se tak nestalo, jinak by to mohlo skončit problémy s obezitou. Omezte to na 0,75 až 1,5 šálku suchého krmiva pro psy denně.

mix dobrmana s rotvajlerem