Bouvier des Flandres

Pastevecké plemeno, pocházející z belgické oblasti Flander, Bouvier des Flandres bylo původně používáno na farmě k celé řadě úkolů. Jejich jméno je v překladu Kráva Herder z Flander ve francouzštině a v současné době jsou zaměstnáni jako strážní a policejní psi. Kromě mohutné stavby robustního a robustního vzhledu má také velkou hlavu, oválné oči s ostražitým a odvážným výrazem, vysoko nasazené uši, širokou a robustní tlamu, široký hrudník a vysoko nasazený ocas nesený vzhůru. Agilní a nebojácný, dobře vychovaný a láskyplný, s velkou lehkostí funguje jako rodina i jako pracovní pes.Fotografie Bouvier des Flandres


Rychlé informace

Ostatní jména Flanderský honácký pes, vlámský kravský pes
Kabát Dvojitý kabát: Vnější plášť - Drsný, drsný; Vnitřní kabát - Měkké, jemné, husté
Barva Černá, plavá, žíhaná, šedá žíhaná, pepř a sůl, černá a hnědá, černá a plavá, černá a bílá, černá a šedá černá a bílá, modrá, modrá a šedá, bílá, hnědá, stříbrná a šedá
Plemenný typ Čistokrevný
Skupina Hnát psy
Průměrná životnost 10 až 12 let
Velikost (Jak jsou velké) Velký
Výška Mužský: 24,5 až 27,5 palce; Ženský: 23,5 až 26,5 palce
Hmotnost Mužský: 80 až 120 liber; Ženský: 60 až 80 liber
Velikost vrhu 5 až 10 (v průměru 8)
Behaviorální charakteristiky Jemný, loajální, poslušný, ochranný, láskyplný
Dobré s dětmi Ano
Kompatibilita klimatu Preferované chladnější klima
Tendence brzdění Mírný
Prolévání (vrhá se) Ne pravidelně
Hypoalergenní Ano
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci FCI, CKC, ANKC, AKC, NZKC, UKC, KC (UK)
Země Belgie (Flandry)

Roztomilé video 41/2 letých štěňat Bouvier des Flandres se zkušenostmi s trávou

Historie a původ

Chováni jako zemědělští psi na ochranu hospodářských zvířat, mniši sídlící v klášteře Ter Duinen ve Flandrech se údajně podíleli na vývoji tohoto plemene křížením skotských deerhoundů, kníračů, grifonků a irských vlkodavů s místními farmářskými plemeny.

Poptávka po všestranném psu ze strany šetrných francouzských farmářů zvýšila popularitu tohoto plemene, jehož role se netýkala pouze chovu a řízení dobytka, ale také tahání vozíků a sledování a hlídání jejich vlastností. Poté, co byli dva psi tohoto plemene představeni na mezinárodní výstavě psů, upoutali pozornost několika milovníků psů.

V letech 1912 až 1913 se sešlo mnoho klubů, aby definovaly specifický standard pro toto plemeno. Po první světové válce jejich počet rychle klesal, protože zemědělská populace byla odsunuta.Někteří chovatelé si však ponechali své domácí mazlíčky a zbývající populace sloužila jako poslíci a záchranáři. Ch. Nic de Sottegem, pes tohoto plemene patřící kapitánovi belgické armády, byl údajně jedním z hlavních představitelů a zakládajících populací tohoto plemene.

Prodám štěňata Springer Spanil lab Mix

Dosáhla uznání AKC a zapsala se do své plemenné knihy v roce 1929, respektive 1931. Po druhé světové válce jim opět hrozilo ohrožení, ale pro belgickou armádu, která těchto odvážných psů dobře využila. Jejich popularita ve Spojených státech vzrostla v 50. a 60. letech minulého století Americký klub Bouvier des Flandres byl vyvinut v roce 1963. V současné době je toto jediné ze všech belgických plemen, které zůstalo v měřitelném počtu, protože ostatní plemena Bouvier jako Bouvier de Paret, Bouvier de Moerman a Bouvier de Roulers vyhynuli.Povaha a osobnost

Stabilní, nebojácní, odvážní, ale loajální a jemní ... to jsou vlastnosti, které nejlépe charakterizují flanderský honácký pes.

Jsou to důstojné a sofistikované plemeno, milující být ve společnosti svých blízkých a drahých.

Jeho klidný, jemný vzhled by mohl být klamný, protože za ním leží ochranný pes, který je stranou a zdrženlivý vůči cizím lidem, čímž svého majitele intimuje ve chvíli, kdy poznají jakoukoli hrozbu. Tento jejich rys je povyšuje na postavení vynikajících strážních a hlídacích psů a také je používá v policejním oddělení jako psy K-9.

Jsou skvělým spoluhráčem pro děti, i když malé vyžadují dohled, protože (zejména štěňata) mohou být během hry bouřlivé a bláznivé.

Tito pastevečtí psi mohli sdílet pohodlný vztah s jinými psy, zvláště pokud s nimi byli vychováni, ale mohli by být agresivní s neznámými špičáky. Kočky a menší zvířata mohly spustit své honící a pasoucí se instinkty. Proto je bezpečné je držet mimo jejich dosah.

Který


Vzhledem k tomu, že se vyvinuli jako pracovní psi, Bouvier má vysoké požadavky na cvičení a zůstává dostatečně fyzicky i duševně nabitý, když dostanou dostatek cvičení. Pokud žijete na venkově a máte chov dobytka, víte, komu práci přidělit. Pokud však vedou bytový život, ujistěte se, že je vezmete na dlouhou procházku a také jim poskytnete dostatečnou dobu hraní na oploceném dvoře. Mohou být také vaším dokonalým společníkem, když vyrazíte na turistiku, běh nebo jízdu na kole. Pokud se Bouvier nudí, může se uchýlit k destruktivním aktivitám, jako je zbytečné štěkání. Mohou být také přiměni k účasti na sportech, jako je vozík a hbitost, zatímco jejich pastevecké instinkty je činí způsobilými pro zkoušky pastvy.
Jejich hustou srst je třeba kartáčovat alespoň dvakrát až třikrát týdně pomocí špendlíku nebo hladšího kartáče a také pomocí velkého hřebene, aby se zabránilo tvorbě rohoží a zamotání. Jeho vousy a knír, které jsou zodpovědné za jeho tmavý a vážný vzhled, je třeba vyčistit po každém jídle, aby se na něm nehromadila voda a částice jídla. Stříhání nehtů, čištění očí a uší a pravidelné čištění zubů jsou další požadavky na péči, které je třeba dodržovat.
Mohou být náchylní k dysplazii kyčle, kataraktu, glaukomu, hypotyreóze, subaortální stenóze (onemocnění srdce) a laryngeální paralýze. Kvůli své velké velikosti a hlubokému hrudníku mají také větší šanci trpět nadýmáním a dilatací.

Výcvik

Ačkoli jsou inteligentní, mívají vlastní vůli a někdy projevují tvrdohlavost, zvláště když jsou nuceni provádět činnost opakovaně. Tréninkový proces by proto neměl být metodický, ale měl by být plný zábavných aktivit, které by upoutaly pozornost vašeho psa, a trenér musí být při manipulaci s tímto plemenem pevný.

Socializace: Být rezervovaný vůči cizím lidem je dobrá věc, ale měli by vědět, na koho mohou štěkat a koho přátelsky pozdravit. K tomu potřebují expozici různým druhům lidí s různými fyzickými rysy. Vezměte je na několik míst a nechte je seznámit se se spoustou nových zážitků. To, co vidí kolem sebe, by se jim dostalo do mysli, a tímto způsobem se postupně naučí odlišit přítele od nepřítele.

Poslušnost: Trénujte svého psa na základní povely jako sedni, počkej, ne, zastav se, protože jeho štěněcí dny by pomohly kontrolovat jeho tvrdohlavé chování. Předtím, než ho naučíte jakýkoli příkaz, je důležité, aby se zaměřil na vás, kvůli čemuž můžete držet pamlsek až k obličeji, a pokud tomu nevěnuje pozornost, umístěte jej takovým způsobem mezi prsty a palec že váš mazlíček to může cítit. Postupně ji přesuňte na úroveň očí, vyslovte její jméno a řekněte Sledujte mě, přísně a pevně. Jakmile se na vás soustředí alespoň na pět sekund, odměňte ho. Pokud byste to dělali rutinně, váš pes by se během výcviku soustředil a bylo by docela snadné naučit ho jakýkoli povel.

Krmení

Kvalitní suché krmivo pro psy by bylo vhodnou volbou pro vaše Bouvier des Flandres. Dávejte pozor, abyste mu dali odměřené množství jídla, protože by to mohlo zhoršit nadýmání a dysplazii kyčle.

Zajímavosti

  • Oni dělali jejich vzhled v několika románech a filmech jako prezidentský agent série od WEB Griffina a Pes Flanderse od Marie Lousie.
  • 40thPrezident S Ronald Reagan a jeho manželka Nancy byli majiteli Lucky, Bouvier.