Boston Huahua

The Boston Huahua je malý křížený pes známý svou šikovnou velikostí a sladkou povahou. Díky své velikosti a temperamentu tento potomek bostonského teriéra a Chihuahua mohla bezpečně proniknout do domácností milovníků psů.jak dlouho žijí angličtí mastifové

Jedná se o návrhářské psy, kteří nesou hrdý a ostražitý pohled. Mají silné, svalnaté tělo a robustní přední čtvrtiny, zatímco zadní jsou často mírně natažené dozadu. Velmi se podobají bostonskému teriérovi. Mají čtvercovou hlavu, čenich a čelist, která má často buldokový podkus. Jejich obličej je velmi výrazný, posetý jasnými, kulatými očima a vztyčenými netopýřími ušima, které jsou větší než uši Chihuahua 'S. Krk je krátký, zatímco ocas je dlouhý a visící, směrem ke špičce se postupně zužuje. Pohybují se rychlým vzpřímeným klusem, i když jsou při pohybu docela rychlí.

Obrázky Boston Huahua
Rychlý popis

Také známý jako Chi-Bo, Bo-Chi, Boston Chi Parti, Bohuahua, Bostonhuahua, Bostonský teriér Chihuahua Mix
Kabát Hustý, voděodolný, hedvábný, krátký
Barvy Bílá, krémová, černobílá, žíhaná, hnědá a bílá
Typ Toy Dog, Designer Dog, Companion dog
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 12 až 15 let
Hmotnost 6-15 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) Malý
Osobnostní rysy Milující, loajální, ochranná, interaktivní
Dobře s dětmi Ne
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Občas
Hypoalergenní Ano
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA, IDCR

Video


Temperament a chování

Protože temperamentové vlastnosti obou jeho rodičů se velmi liší, je velmi nepředvídatelné, jaký bude temperament tohoto malého psa. Pokud si huahua vzala více na stranu svého bostonského rodiče, bude z něj skvělý rodinný pes s klidnou povahou. Ale pokud jsou více na straně Chihuahua, nemusí být vždy tak přátelští, protože Chihuahuas někdy útočí, když jsou vyprovokováni. To vysvětluje důvod, proč nejsou vždy dobré pro rodiny s mladšími dětmi a domácími mazlíčky.Plemeno hraček je aktivní i atletické a rád tráví čas se svou rodinou. Jsou zvědaví, dobří studenti a velmi chrání svou rodinu. Dělají dobré hlídací psy. Jen trochu podezření ze strany psa by vedlo k varovným štěkotům s cílem upozornit členy jeho rodiny. Právě toto chování jim dělá nepříjemné, když jsou kolem cizí lidé.

Který


Tito malí psi nepotřebují dynamické cvičební plány. Už jsou aktivní celý den uvnitř. Vezměte si je na krátkou procházku každý den, nebo si můžete zaběhat, protože většina lidí ráda běhá. Případně je můžete také nechat hrát na otevřeném dvoře, pokud ho máte. Vzít je do parku pro psy je také skvělý nápad, protože by jim to také pomohlo dobře se stýkat s jinými psy.

Nízkotřískové bostonské huahuy se snadno upravují. Kartáčujte je jednou až dvakrát týdně, což by mělo stačit na to, aby se nečistoty udržely a udržely tvar srsti. Častější kartáčování je však vždy zdravou volbou.Tito psi se nedaří v extrémních klimatických podmínkách- příliš mnoho tepla nebo chladu. V létě je chraňte před přímým slunečním zářením a v zimě použijte svetr, aby se váš pes cítil dobře. Jednou za čas je vykoupejte, tj. Jen když si myslíte, že to potřebuje.
Bostonští huahuové jsou robustní psi. Stejně jako ostatní křížení psi, tito psi nejsou náchylní k zachycování nemocí a mají zdravotní problémy, které jsou specifické pro jednotlivce tohoto plemene.

Výcvik

Přestože se rychle učí, formální výcvik pro vás může být poněkud obtížný, většinou když se váš pes postavil na stranu čivavy, nebo může být trochu tvrdohlavý. Vyzkoušejte nové triky, jako je jednou za čas pochválit nebo poplácávat, když se mohou úspěšně něco naučit. Dejte jim lahůdky a komunikujte s nimi ve sladkých poznámkách, protože hrubost se může v tréninku ukázat jako neúspěšná. Nejlepší by bylo, kdybyste je trénovali od doby adopce od chovatelů nebo záchranářů.

Socializujte je se svými přáteli, sousedy, domácími zvířaty, jak jen můžete, protože z dobře socializovaného štěněte vyroste dobře vychovaný dospělý pes. Dopřejte jim veškerý výcvik v oblasti etikety, jako je rozbíjení domu a poslušnost, již od tohoto věku. Při trénování bostonské huahua buďte ale důslední. Ujistěte se, že máte ovládání v ruce (a nikdy ne naopak). Nechte svého psa pochopit, že jste to vy, kdo je skutečným vůdcem jeho „smečky“.

Dieta/krmení

Nedoporučuje se jídlo specifické pro plemeno. Vyberte si pro svého mazlíčka vysoce kvalitní krmivo bohaté na výživu. Požádejte o balíček, který je určen pro psy své velikosti a energetické úrovně. Množství je stejné jako u ostatních malých psů. Přesto můžete vždy podávat domácí jídla, aby byl váš malý šťastný.