Hraniční Jack

Border Jack, známý svou inteligencí, atletikou a odvážnou povahou, je středně velkým křížencem dvou čistokrevných plemen-Border Collie a Jack Russell Terrier. Hlava psa je střední šířky, zatímco tlama je dobře ohraničená černým nosem a párem tmavých očí mandlového tvaru. Jeho uši mohou být variabilní - některé mohou mít disketové uši, zatímco jiné mohou mít vztyčené.Obrázky Border Jack


Rychlé informace

Ostatní jména Mix teriérů Border Collie-Jack Russell
Kabát Krátká, hustá, hladká/hrubá, dvojitá vrstva; na hrudi, nohou a náběhu se mohou objevit třásně vlasů
Barva Bílá, merle, trikolóra, žíhaná, hnědá, modrá, černá, hnědá a bílá, černá a bílá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Teriér, hnát /pracovat
Životnost 12-15 let
Hmotnost 22-31 liber
Velikost/Výška Střední; asi 15-20 palců
Prolévání Mírný
Temperament Odvážná, loajální, hravá
Hypoalergenní Ne
Velikost podestýlky 4-8 štěňat
Dobře s dětmi Láskyplný parťák pro aktivní starší děti
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DRA

Video: Border Jack Playing


Temperament a chování

Border Jacks, díky svému loveckému dědictví, jsou nebojácní, živí, chytří a vokální psi se skvělou pracovní schopností. Pokud jsou tito milující, oddaní a zábavní psi řádně vycvičeni, jsou vynikajícími rodinnými psy.
Jakmile jsou plně dospělí, mohou se stát dokonalými běžeckými partnery svých majitelů. Ve skutečnosti jsou vždy připraveni ke spuštění, dychtivě drží krok a nikdy si nestěžují, že jsou unavení.

Přestože jsou k lidem přátelští, nejsou tolerantní k drsnému nebo urážlivému chování. Jejich bláznivá povaha by mohla být pro malé děti zdrcující, a proto by jejich interakce měla být pod dohledem. Border Jacks neakceptují přítomnost jiných psích mazlíčků a mohou dokonce čelit větším psům.Který


K uspokojení pravidelného cvičení potřebuje minimálně 30–40 minut dynamických aktivit. Váš Border Jack rád šoustá, skáče, hraje a aportuje. Kromě toho můžete svého psa udržet aktivního tím, že ho zapojíte do psích sportů včetně agility nebo flyballu.
Abyste odstranili všechny uvolněné a odumřelé chloupky, měli byste kabát Border Jacka kartáčovat každý týden. I když to občas potřebuje koupel, hrubé nebo rozbité kabáty by měly být svlečeny dvakrát ročně. Čistěte si zuby 2-3krát týdně, abyste předešli zápachu z úst a tvorbě zubního kamene. V případě potřeby také stříhejte nehty každý měsíc.
Váš pes Border Jack může být ovlivněn některými zdravotními problémy, jako jsou alergie, hluchota, glaukom, patelární luxace, onemocnění nohou-lýtka-perthes, progresivní atrofie sítnice, epilepsie a dysplazie kyčle.

Výcvik

Štěňata Border Jack by mohla být výzvou pro nesmělé nebo nezkušené majitele psů. Protože mohou být občas tvrdohlaví, potřebují pevné, spravedlivé a důsledné školení.

  • Chcete -li snížit agresi svého Border Jacka vůči ostatním psům, musíte pracovat na socializaci vašeho mazlíčka . Štěně by mělo být seznamováno s novými předměty, místy a lidmi pouze tehdy, když je zážitek ovladatelný. Protože štěňata cítí nebo pozorují reakce svých majitelů, můžete svému štěněti dát najevo, že se rádi setkáváte s jinými lidmi a zvířaty.
  • Trénink pro flyball lze začít doma tím, že naučíte své štěně získat míč. Pokud váš Border Jack miluje pronásledování míčků, které se valí, můžete jednoduše počkat, až se koule zastaví, a poté svého mazlíčka uvolnit. Odměňte ji mnoha chválami a pamlsky pokaždé, když vám přiblíží míč.

Krmení

Dieta vašeho Border Jacka by měla obsahovat potraviny s vysokým obsahem bílkovin. Doporučené množství suchého krmiva je 1,5–2 šálky denně.