Boingle

The Boingle je kříženec mezi Beagle a čistokrevných psů německého krátkosrstého ohaře. Má kulatou lebku s dlouhou hranatou čenichovou partií, pár tmavých očí většinou hnědé barvy, měkké, dlouhé a svěšené uši, mohutné tělo, středně velké nohy a špičatý ocas. Jelikož je zábavou milující a temperamentní, je skvělým společníkem pro rodinu. Je to všestranné plemeno, které může zdědit lovecké schopnosti svých mateřských plemen.Boingle ObrázkyRychlé informace

Ostatní jména Směs německých krátkosrstých ohařů a bíglů, směs bíglů a ohařů, poingle
Kabát Krátkosrstý, tvrdý, drsný a může být voděodolný jako pes GSP
Barva Běžný je tříbarevný vzor včetně černé, bílé a opálené; hlava je jednobarevná; je také vidět bílý kabát s pálením
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Sportovní, honičský pes
Životnost 12-15 let
Hmotnost 50-60 liber (22,7-27,2 kg)
Velikost a výška Střední; 16-20 palců
Prolévání Umírněný a stálý
Temperament Sladký, hravý, inteligentní, energický, láskyplný, odvážný, poslušný, miluje společnost s lidmi
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Občas
Země Původ v Neznámý
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DBR, IDCR

Video Boingle (Pointer Beagle Mix)

Temperament a chování

Psi Boingle se nestydí mezi lidskými interakcemi a jsou vhodní pro aktivní rodiny. Jedná se o veselé, milé a vyrovnané psy, kteří si užívají společnost svých majitelů. Tato povaha milující lidi může způsobit, že budou tito mazlíčci nešťastní a smutní, pokud zůstanou sami. Směs ukazatelů beagle bude nervózní a rozrušená, pokud nedostane pravidelnou společnost. Jako štěňata mají neodmyslitelnou bouřlivou osobnost, kterou lze ovládat účinným tréninkem.

I když jsou obvykle přátelští ke starším dětem, je vyžadován dohled, když jsou kolem malých dětí. Jsou tolerantní k ostatním psům, ale mohou projevovat agresi vůči malým zvířatům včetně králíků a koček. Jejich odvážná a odvážná osobnost spolu s tendencí štěkat na vetřelce z nich dělají výjimečné hlídací psy.

Který


K uspokojení svých požadavků na každodenní cvičení potřebuje několik kouzel pravidelné aktivity a hry. Kvůli své živé povaze nesnáší zůstat nečinný a neaktivní po dlouhé hodiny. Nedostatečné množství cvičení může přimět Boingleho, aby cvičil sám. Může také způsobit problémy s chováním vašeho mazlíčka. Ujistěte se, že vezmete svého mazlíčka na dlouhé procházky a běh. Hra aportu na oploceném dvorku vám udělá radost a dá vám příležitost vytvořit si se svým mazlíčkem silné vazby.
Boingle je pes nenáročné na údržbu a jeho srst nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Kromě dodržování týdenního režimu kartáčování můžete svého mazlíčka v případě potřeby koupat. Aby jeho srst vypadala čistě a leskle, pravidelně si jej vetřete do ručníku. Nohy vašeho psa se pravděpodobně zašpiní po hře nebo cvičení na dvoře. Důkladně proto zkontrolujte a odstraňte veškerý prach a bláto, které se nahromadilo v jeho tlapkách. Stejně jako všichni psi s dlouhými ušima je váš Boingle náchylný k infekcím uší. Pečlivě zkontrolujte uši, zda nemají zarudnutí, něhu a zápach.
U plemene Boingle nejsou známy žádné zdravotní problémy specifické pro dané plemeno, ale jako kříženec může být ovlivněno některými chorobami, které se běžně vyskytují u jeho rodičů. Může trpět genetickými poruchami očí, kožními chorobami, alergiemi, dysplazií kyčle a rakovinou.

Výcvik

Vzhledem k tomu, že se Boingles snadno nudí, je výzvou udržet je soustředěné. Jejich chytrost spojená s vyhovující osobností je však činí docela tréninkovými. Pokud se výuka nových cvičení stane problémem, pochvalte je nebo je odměňte psími pochoutkami a krmivy. Včasná socializace je u těchto psů naprostou nezbytností. To pomůže naučit vašeho psa Boingle rozlišovat mezi kořistí a domácím mazlíčkem. Kromě toho je nutný výcvik v bednách, aby se štěňata nedostala do neplechy, když není nikdo, kdo by na ně dohlížel.Krmení

Jelikož se jedná o poměrně aktivní plemeno, vyžaduje značné množství jídla, které odpovídá jeho životnímu stylu. Speciálně formulované potraviny poskytující vitamíny B a E, tuky a bílkoviny dodají dostatek energie. Pokud krmíte suché krmivo pro psy, denní množství by se mělo pohybovat mezi 1,5 a 3 šálky. Nekrmte svého mazlíčka před nebo po namáhavých pracích nebo cvičení, protože to způsobí nadýmání.

Zajímavosti

  • Boingle je vytrvalé plemeno a jako rychlý běžec tento pes vyniká v soutěžních sportech, jako je aport a vlečení.