Boglen teriér

The Boglen teriér , návrhářský pes, je kříženec Beagle a bostonský teriér. Mají malé, ale svalnaté tělo, čtvercovou hlavu a ochablé uši. Jeho velké, vystouplé oči jsou podobné bostonskému teriérovi, zatímco střední až krátká tlama a špičaté ocasy se nápadně podobají Beagle . Tito odolní psi mají jako přední německý boxer a zadní končetiny jsou větší v poměru k jejich tělům.Fotografie Boglen Terrier (Beagle-Boston Terrier Mix)
Rychlé informace

Ostatní jména Boggle
Kabát Krátké, hladké, měkké
Barva Žíhaná a bílá, černá a bílá, hnědá a bílá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář
Životnost 10 až 13 let
Velikost Malý
Hmotnost 20 až 40 liber
Výška 12 až 17 palců
Temperament Inteligentní, milující, energický
Dobře s dětmi Ano
Hypoalergenní Ne
Štěkot Průměrný
Prolévání Nízká (zvyšuje se při nervozitě nebo vzrušení)
Původ v POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DRA, IDCR, DDKC, DBR

Boglen teriér Video:


Temperament

Toto chytré, inteligentní, aktivní plemeno má laskavou a příjemnou povahu vůči svým majitelům a ukazuje jim věrnost a loajalitu. Vzhledem k tomu, že jsou od přírody sebevědomí, odvážní a ostražití, nebojí se ani se nebojí riskovat, pokud jde o ochranu jejich rodiny. Protože neradi zůstávají sami, Boglenskému teriérovi je třeba věnovat neustálou pozornost, aby byli šťastní a aktivní. Díky této vlastnosti jsou tito návrhářští psi velmi vhodní pro velké rodiny, kde je k dispozici spousta lidské interakce.

Boggle je prý velmi motivovaný jídlem. Žvýkání a lízání jsou některé z jejich běžných vlastností. Jejich jemné a tolerantní chování je podobné chování Beagle. Je známo, že jsou velmi milující, přátelští a láskyplní k dětem, a také dobře vycházejí s ostatními domácími mazlíčky. Díky aktivní, energické a nadšené povaze se snadno nudí.Který


Jelikož je Boglen teriér plný energie, je zapotřebí správné fyzické cvičení, které mu pomůže být klidný, aktivní a zdravý. Mají rádi dlouhé procházky a také velmi zdatné skoky do dálky. Dobrým způsobem využití jejich energie je tedy vzít je na pravidelnou procházku a dát jim dostatek času na hraní na otevřeném oploceném místě. Pomáhá také předcházet jejich destrukci a nepořádku. Odolávají dešti a dobře se jim daří v mírném podnebí, proto je při hraní nevystavujte nadměrnému teplu.
Jejich hladká, krátká srst vyžaduje méně péče a má se čistit štětinou se štětinami. S čistou srstí se musí koupat pouze v případě potřeby, aby se zabránilo podráždění pokožky. Abyste se vyhnuli jakémukoli zranění, stříhejte jim nehty jednou za měsíc. Denní kontrola očí je nezbytná, aby se zabránilo hromadění slzného výtoku. Udržujte jejich uši čisté, abyste zvládli roztoče nebo jakoukoli jinou infekci.
Toto odolné plemeno není známo, že by trpělo vážnými onemocněními nebo zdravotními riziky. Jeho zděděný tvar tlamy jej zachránil před nadměrným dýchacím problémem, kterým trpí bostonský teriér, a ulevilo mu také od vyčerpání teplem. Jeho oči mají geny Beagle a nejsou tak vyčnívající jako bostonský teriér, což snižuje pravděpodobnost očních infekcí.

Beagle trpí srdečními chorobami, poruchami páteře, trpaslíkem a epilepsií, zatímco bostonský teriér je náchylný k vředům, kataraktu, hluchotě a alergiím.

Výcvik

Při výcviku tohoto silného plemene je třeba dbát na to, aby jim pomohlo příjemným způsobem formovat jejich osobnost. Někdy mohou být tvrdohlaví, a proto vyžadují pevného, ​​ale trpělivého trenéra, který nad nimi bude mít kontrolu, než aby je ovládali tito psi. Asertivní a kontrolovaný výcvik jim zabrání v rozvoji syndromu malého psa. Poskytnutí adekvátního socializačního výcviku štěňatům jim pomůže dobře vycházet se všemi. Je vyžadován výcvik na vodítku, protože mají schopnost pronásledování a sledování, což jejich trenérům dělá při vyřazení potíže.Krmení

Tato směs Beagle-Boston Terrier vyžaduje asi jeden a půl až dva a půl šálku suchého krmiva pro psy, aby byla zdravá.

Zajímavosti

  • Díky silnému instinktu páchnoucího a čichajícího (zděděného od Beagle) je ideální pro sledování a detekci omamných látek.