Bocker

The Bocker pes, navržený křížením Beagle a Cocker Spaniel je inteligentní a milované plemeno, které vykazuje rysy přátelství a loajality jako jeho rodiče. Tito malí psi mají čtvercové, dobře osvalené, protáhlé tělo, širokou hlavu, krátké náhubky, dlouhé, ochablé uši, malé hnědé oči a zúžený ocas, který je mírně zakřivený a bíle zakončený, podobný Beagle rodič.Obrázky Bockera


Rychlé informace

Ostatní jména Bocker Spaniel, kádinka
Kabát Hedvábný, hladký, sametový, krátký, vodotěsný
Barva Černá, bílá, zlatá, krémová, hnědá (čokoládově hnědá), tříbarevná se skvrnami nebo bez skvrn
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář, honič, sport
Délka života 10 až 14 let
Velikost Střední
Hmotnost 20 až 30 liber
Temperament Poslušný, něžný, milující, ochranný, i když občas agresivní.
Dobře s dětmi Ne
Štěkot Mírný
Prolévání Minimální
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DDKC (Designer Dogs Kennel Club), DBR (Designer Breed Registry), ACHC (American Canine Hybrid Club), IDCR (International Designer Canine Registry), DRA (Dog Registry of America, Inc.)
Původ v POUŽITÍ

Bocker štěňata Video:


Temperament

Bocker je milé plemeno s jemným přístupem a silnou afinitou ke spánku. Tito věrní psi velmi chrání svoji rodinu. Mohou být docela lhostejní, pokud nemají rádi konkrétního člověka. Vzhledem k tomu, že kokršpaněl je jedním z jeho rodičů, existuje šance, že zdědí španělskou hněv, zejména po dosažení tří let věku, což způsobí, že na krátkou dobu projeví určitý výbuch hněvu a agrese, což vede k nepříjemné situaci. Ve skutečnosti z těchto důvodů spolu s jejich skákacími a cvakacími vlastnostmi nejsou vhodné pro domy s malými dětmi, pokud nejsou vychovávány s malými od jejich štěňat. Mají silný pachový instinkt, zjevně získaný od jejich rodiče Beagle, který je pro své čichové schopnosti nesmírně populární.

Nemají štěkot jako Beagle a nemusí vždy stát u brány nebo plotu štěkat na neznámé lidi. Díky kabátu odolnému proti povětrnostním vlivům se přizpůsobí každému počasí. Je o nich známo, že mají silný časový smysl, protože si dávají velmi záležet na své každodenní rutině. Lidským pocitům rozumějí docela dobře, jako kdybyste na ně byli naštvaní, pokusili by se vás mazlit a obejmout. Ačkoli sdílejí blízké pouto se svou rodinou, toto plemeno není příliš přiléhavé a raději by spalo v bednách v noci než se svým pánem na posteli.Který


Pravidelné cvičení jim zajistí zdravé fyzické i duševní zdraví. Rádi by pobíhali po domě nebo na zahradě a také se spokojili se dvěma nebo třemi procházkami každý den. Zvýšené množství cvičení by je však vyčerpávalo a unavovalo.
Vyžadující minimální péči o srst je třeba občas vyčistit kartáčem s tuhými štětinami. Zkuste však při tom vnímat náladu vašeho domácího mazlíčka, protože mnoho z nich si to nemusí užívat. Ve skutečnosti je jejich kabát navržen takovým způsobem, že sám odstraní veškerou špínu, úlomky a nepříjemné pachy, takže vždy vypadá leskle. Majitelé by měli zajistit, aby jejich kabát vypadal vždy čistý a upravený. Koupejte jej pouze v případě potřeby, pravděpodobně dvakrát ročně, a zajistěte čistotu uší a očí, abyste zabránili infekci jakéhokoli druhu.
Toto plemeno je obecně zdravé, není známo, že by trpělo jakýmikoli genetickými zdravotními problémy. Může však získat zdravotní problémy obou rodičů, jako je epilepsie, hypotyreóza, dysplazie kyčle, ušní infekce a oční problémy.

Výcvik

Ačkoli jsou inteligentní povahy, může být obtížné je trénovat kvůli jejich agresi a nedostatku zájmu potěšit jejich majitele. Potřebují pevného a efektivního trenéra, který by rozuměl jejich mysli a správně je upravoval, a tím pomáhal lépe formovat jejich osobnost. Předávání socializace a výcviku poslušnosti štěňatům Bocker je nesmírně důležité, aby byla jejich agresivní povaha pod kontrolou. Mohou dostat odměny ve formě jídla, ačkoli trenéři by při tom měli být opatrní, protože by mohli vyskočit vysoko a vytrhnout vám jídlo z prstů, pokud je to nezajímá.

Krmení

Každý den by potřebovali asi jeden a půl až dva šálky suchého krmiva pro psy. Jsou náchylní k obezitě, proto je důležité jim poskytnout vyváženou stravu zahrnující správnou výživu a nepřekrmovat je.