Bo-Roof

The Bo-Roof , také známý jako Bostonský doxie teriér, je plemeno malých psů produkovaných křížením bostonského teriéra a jezevčíka čistokrevných psů. Má malé, kompaktní a svalnaté tělo s krátkými, dobře tvarovanými nohami, špičatým ocasem, kulatou hlavou a černými očima a nosem. Jeho uši jsou poměrně velké, obecně jsou ovislé, i když občas mohou stát vzpřímeně.Obrázky Bo-Dach


Rychlé informace

Ostatní jména Mix Boston Terrier-Dachshund, Boston-Weenie
Kabát Krátké, těsné, hladké
Barva Hnědá a bílá, černá a bílá, černá a hnědá, merle/skvrnitá/žíhaná/skvrnitá, čokoláda/tmavě hnědá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Nesportovní, honič
Životnost 10-13 let
Hmotnost 4,5--11,3 kg
Velikost a výška Malý; 12 palců vysoký
Prolévání Mírný
Temperament Pozorný, energický, milující, tvrdohlavý, agresivní
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DDKC, ACHC, IDCR, DRA

Video: Štěňata Bo-Dach si hrají


Temperament a chování

Pes Bo-Dach se svou živou a láskyplnou povahou je mimořádně milý rodinný mazlíček. Je to opravdu skvělý společník, protože je v těsném spojení se svým majitelem a potěší lidi všech věkových kategorií svým přitažlivým výrazem i zábavným chováním. Jako inteligentní pes s hravým duchem se od směsi jezevčíka a bostonského teriéra očekává, že bude vykazovat nějaké neplechy. Zatímco Bo-Dach je obvykle vyrovnaný, může u ostatních psů vykazovat známky agresivity, pokud má pocit, že je jeho území vniknuto. Od neznámých lidí to může být od přírody podezřelé a vždy bdí nad vším, co je neobvyklé.

Který


Bo-Dachs jsou docela energičtí a milují procházky nebo hraní venku se svými majiteli. Hodina pravidelné procházky je dostačující, ale pokud máte málo času, můžete si se psem zahrát příležitostnou hru aport. Bostonští doxie teriéři jsou v interiéru relativně neaktivní, což znamená, že jsou vynikající volbou pro ty, kteří žijí v bytech.
Tito psi nepotřebují zvláštní péči a údržbu. Kartáčujte jejich srst každý týden kartáčem s pevnými štětinami a v případě potřeby je vykoupejte. Jejich velké, výrazné oči jsou náchylné k infekcím a měly by být zkontrolovány, zda nevykazují známky podráždění nebo zarudnutí. Riziko vzniku bakteriálních infekcí lze snížit pravidelným mytím obličeje.
Stejně jako většina kříženců dostanou Bo-Dachovi některé nemoci, které jsou běžné u jejich rodičovských plemen. Majitel psa by proto měl mít na paměti oční poruchy, jako je šedý zákal, třešňové oko a PRA; problémy kostí a kloubů; hluchota, epilepsie, psí diabetes mellitus, reverzní kýchání a alergie.

Výcvik

Váš chytrý malý pes Bo-Dach se může rychle učit, ale potřebuje krátká a motivační školení. Neopakujte stejnou sadu pokynů ani nenechte svého mazlíčka přehánět stejná cvičení, protože to vyvolá nudu.  • Domácí školení : Držte svého psa v omezeném prostoru, kterým může být buď místnost, nebo přepravka. Vezměte si to ráno a jednou za hodinu na stejné místo vycvičte svého mazlíčka. Postupně se váš Bo-Dach naučí, že by měl jít ven kvůli podnikání.
  • Socializace : Můžete pozvat lidi k sobě domů, aby se setkali se psem. Požádejte návštěvníky, aby nakrmili vaše domácí mazlíčky, a chvalte je, kdykoli reaguje sebevědomě a přátelsky.

Krmení

Konzervované potraviny mají vysoký obsah bílkovin, ale málo plnidel a konzervantů. Na druhou stranu jsou suché granule pro vašeho psa dobré, protože uspokojují jeho nutkání žvýkat. Proto můžete poskytnout zdravou kombinaci mokrých a suchých potravin, které nabízejí správnou výživovou rovnováhu. Bo-Dach potřebuje pravidelně 3/4-1,5 šálků suchého granulátu.