Bluetick Coonhound

Bluetick Coonhound je známý svou výraznou srstí a příjemnou povahou a je plemenem středně velkých psů používaných k lovu, ale může být také chován jako rodinný mazlíček. Je to svalnatý honič s mírně klenutou lebkou, dlouhou, hlubokou tlamou, velkými, kulatými očima, nízko posazenýma ušima, rovnými, dobře kostnatými nohami, silnými boky a pevně zakořeněným, středně dlouhým ocasem vysoko neseným s polovinou -měsíční křivka.Obrázky Bluetick Coonhound

Rychlé informace

Ostatní jména Bluetick pes
Kabát Lesklý, středně hrubý, vypadající hladce, ležící blízko těla
Barva Tmavě modré, skvrnité tělo s černými skvrnami na uších, bocích a zádech, s pálením na tvářích, hrudníku, na očích a pod ocasem
Typ plemene Čistokrevný
Skupina Pes, Scenthound
Životnost 11-12 let
Hmotnost ženský : 45-65 liber
mužský : 55-80 liber
Velikost Střední
Výška ženský : 21-25 palců
mužský : 22-27 palců
Prolévání Mírné, sezónní
Velikost podestýlky Asi 6-8 štěňat
Temperament Oddaný, inteligentní, houževnatý, přátelský
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Dlouhé, natažené, hlasité
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci ACA, AKC, ACR, APRI, ANKC, CKC, DRA, NAPR, NZKC, NKC, UKC

Video: Štěňata Coonhounda Blueticka

Mixy

 • Bluetick Coonhound X Beagle Směs
 • Bluetick Coonhound X labradorský retrívr Směs
 • Mix Bluetick Coonhound X australského ovčáka
 • Mix boxerů Bluetick Coonhound X
 • Mix Bluetick Coonhound X německého ovčáka
 • Směs Bluetick Coonhound X německý ohař krátkosrstý
 • Mix Bluetick Coonhound X Pitbull
 • Bluetick Coonhound X Blue Heeler Mix

Dějiny

Předky Bluetick Coonhound se údajně datují do období před vznikem Ameriky, kdy byli francouzští jeleni (Bleu de Gascogne) darováni markýzi de Lafayette George Washingtonovi. Jelikož byli tito psi velcí a těžcí, bylo možné je snadno sledovat pěšky. Chovatelé křížili tyto psy s anglickým Foxhoundem a několika dalšími plemeny ohařů, aby vytvořili pečlivého lovce, který může sledovat pachovou stopu starou několik dní.

Na začátku 20thstoletí byli Bluetick Hounds využíváni jako lovečtí psi k zabíjení lstivého mývala a také jako smečkoví psi k lovu velkých lomů jako rys, divočák, puma a medvěd. Plemeno se od té doby nezměnilo a stále jsou považováni za vynikajícího loveckého společníka.

Temperament a chování

Okouzlující a prosebný výraz Blueticka je pro milovníky psů neodolatelný. Je vždy ochotná vyhovět a je oddaná lidem, kteří poskytují náklonnost. Ačkoli je to divoký lovec, může to být také přátelský pes, který miluje svou rodinu.Může pronásledovat zvířata, jako jsou kočky, králíci a další menší domácí zvířata, protože má obrovskou kořist. Pokud je Bluetick Coonhound podzaměstnaný, opomíjený nebo dlouhodobě ponechaný sám, může mít problémy s chováním. Může se stát rezervovaným vůči cizím lidem, pokud nebude socializován brzy. Je to pes přátelský k dětem, který si dobře vede s mladšími dětmi, pokud je vycvičen v mladém věku.

Který


Jako energický lovecký pes má Bluetick spoustu aktivit. Dlouhé procházky na vodítku a hraní se svým majitelem na oploceném dvoře ho fyzicky i duševně uspokojí. Kromě lovu nebo terénních zkoušek lze energii Coonhoundu směrovat do psích sportů, včetně sledování a hbitosti.
Kabát Bluetick potřebuje týdenní kartáčování pomocí kartáče se středními štětinami. K odstranění ztracených chlupů můžete také použít honičskou rukavici nebo gumovou rukavici. I když to vyžaduje příležitostnou koupel s veterinářem schváleným šamponem pro psy, můžete často stříhat nehty, abyste zabránili jejich přílišnému prodloužení.
Bluetick je pes s hlubokou hrudí a je náchylný k nadýmání. Jeho nízko visící uši jsou také náchylné k bakteriální infekci.

Výcvik

Jako inteligentní lovecký pes může být výcvik Blueticku obtížný, a proto musíte být s výcvikem pevní a konzistentní. Jakmile je vycvičen, pamatuje si svého majitele.Socializace
Vaše štěně Bluetick Coonhound by mělo mazlit a manipulovat s ním co nejvíce lidí, ale ujistěte se, že je kontakt pro vaše štěně jemný a příjemný. Řekněte svým přátelům, sousedům nebo hostům, aby ho drželi v různých polohách, drhli mu čenich, prsty na nohou a jemně ho hladili po zádech a bocích. Vezměte svého psa do parku nebo do zverimexu, aby mohl úspěšně komunikovat s ostatními psy. Mějte po ruce skrýš pamlsků a kdykoli má pozitivní interakci s jiným domácím mazlíčkem, udělejte mu pamlsek.

Trénink vodítka
Nechte jej v domě krátkodobě nosit obojek a vodítko. Můžete si s ním hrát nebo ho rozdávat, aby váš Bluetick Coonhound spojil trénink vodítka s jídlem a zábavou. Naučte své štěně zvukové znamení, když je na vodítku a obojku. Vytvářejte zvuk v oblasti bez rušivých vlivů, aby na vás hleděl. Odměňte ji pamlskem a několikrát ji procvičte. Po několika opakováních uvidíte, že vám to přijde jako pamlsek. Zálohujte pár kroků a odměňte, až se k vám dostane. Pokračujte v tomto postupu, dokud s vámi nepochodí několik kroků. Procvičte si chůzi dovnitř, než ji vezmete ven.

Krmení

Bluetick si vede dobře s kvalitním krmivem pro psy, ať už je to domácí příprava nebo komerční výroba. Nezapomeňte sledovat jeho hmotnost a spotřebu kalorií, aby neztloustl. Během tréninku nedávejte příliš mnoho pamlsků, protože to může způsobit obezitu.

Zajímavosti

 • Maskot University of Tennessee, pojmenovaný Smokey, je Bluetick Coonhound.
 • Huckleberry Hound, fiktivní kreslená postavička, je Bluetick.
 • Bluetick Coonhound, Old Blue, vystupoval ve filmu Elia Kazana, Divoká řeka.
 • Je zmíněna v písni Church Bells od Carrie Underwood a v Sun Shines on a Dreamer, kterou zpívá Wade Bowen.
 • Savage Sam , dětský román a pokračování Starý Yeller , je příběh Bluetick Coonhound.