Black and Tan Virginia Foxhound

Black and Tan Virginia Foxhound je jedním ze čtyř plemen foxhoundů, které byly primárně používány k lovu lišek. Mezi jejich fyzické rysy patří velké tělo, dlouhé kosti, zavěšené uši, široce posazené oči, dlouhé, svěšené uši a mírně zakřivený ocas posazený do výšky. Jeho ostré čichové schopnosti spolu s intenzivní rychlostí z něj činí pohotového hlídacího psa.Black and Tan Virginia Foxhound Pictures


Rychlé informace

Kabát Tvrdý, košile, lesklý, hustý
Barva Bílá s černými a opálenými znaky
Plemenný typ Čistokrevný
Skupina Psi, čichoun
Průměrná délka života/ délka života 10 až 20 let
Velikost (jak jsou velké) Velký
Výška 21 až 25 palců
Hmotnost 65 až 75 liber
Velikost vrhu 4 až 10 štěňat
Behaviorální charakteristiky Příjemný, přátelský, inteligentní, hravý, stydlivý, přítulný, přizpůsobivý
Dobré s dětmi Ano
Štěkají? Hlasitá, pronikavá kůra
Prolévání (vrhá se) Těžce
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci Žádný velký klub to neuznává
Země USA


Dějiny

O vývoj těchto psů se staralo několik loveckých plemen a čichounů. Ve skutečnosti se říká, že mají svou linii spojenou s loveckými psy dovezenými Robertem Brooke do Ameriky v roce 1650, kteří byli také více než 300 let součástí jejich rodiny. Francouzští foxhoundi, které markýz de Lafayette dal jako dary George Washingtonu, byli také zodpovědní za vývoj těchto plemen. Kromě států Maryland a Virginie, z nichž je národním psem, je toto plemeno extrémně vzácné a jinde není příliš známé. To bylo také řekl, aby byl pomocný ve vývoji Black and Tan Coonhound během 1700s.

Temperament

Toto je opravdu všestranné plemeno… měkké, jemné, loajální, láskyplné a submisivní uvnitř a aktivní, energické a ostražité venku. Zpočátku to může být vůči cizím lidem trochu zdrženlivé, často vydávat vytí až intimní příchod, ale jakmile se s cizím člověkem spřátelí, vytvoří si blízký vztah. Ačkoli milují děti, tito nezávislí psi mají vlastní mysl. Jejich interakce s malými by proto měla být pod dohledem. Mohou dobře vycházet s jinými psy, ale kvůli jejich loveckým a honícím instinktům kočky a menší domácí zvířata musí být drženi mimo ně.

Který


Vzhledem k jejich vysokým energetickým potřebám tito psi vyžadují dostatečné cvičení, aby je udrželi v chodu. Jako aktivní psi by se lépe hodili do domů s velkými dvory než do malých bytů. Dlouhé procházky a dostatečný čas na hraní by byly dost dobré na to, aby byly fyzicky i psychicky nabité energií.
Ačkoli mají nízkou péči, je třeba je jednou týdně vykartáčovat, aby si dobře udržovaly srst. Během období svlékání by se česání mělo provádět denně. K udržení správné hygieny je zapotřebí čištění očí a uší, čištění zubů a také stříhání nehtů.
Tito psi mají dlouhou životnost a jsou obecně zdraví. Některé z běžných problémů, kterými mohou trpět, jsou dysplazie kyčle, ušní infekce a oční choroby.

Výcvik

Kvůli jejich loveckým instinktům mohou mít občas silnou vůli a potřebují pevného trenéra, který by je taktně zvládal.  • Socializujte svá štěňata Black and Tan Virginia Coonhound by jim pomohlo navázat dobrý vztah s různými druhy lidí bez ohledu na jejich fyzické vlastnosti a také porozumět tomu, co pro ně a jejich rodinu představuje hrozbu a co nikoli.
  • Trénujte je v poslušnosti zvláště povely by pomohly těmto psům zbavit se jejich nežádoucích návyků, jako je nadměrné štěkání nebo běh za vůní.

Krmení

Kvalitní suché krmivo pro psy ve spojení s výživnou stravou je vše, co potřebují k udržení zdravého zdraví.