Black Mouth Cur

Středně velký lovecký a strážní pes pochází z jihovýchodní USA Black Mouth Cur je plemeno společenských psů, kteří by pro svého pána udělali cokoli. S jejich širokým hrudníkem, hranatou tlamou, nízko visícími ušima se barva srsti jejich sourozenců ze stejného vrhu mohla objevit v různých barvách, narozená s velkými plovací blánou jako Catahoulas. Štěňata se mohou narodit s dlouhým až krátkým, nebo dokonce kupírovaným ocasem.Obrázky Black Mouth Cur

Rychlé informace

Ostatní jména Jižní Cur , Žlutá černá ústa Cur , Red Black Mouth Cur , Southern Black Mouth Cur , Černohubý Cur , American Black Mouth Cur
Kabát Těžké až měkké, střední, krátké
Barva Červená, plavá, hnědá, žíhaná, žlutá, s jelenicí (v kombinaci s bílou)
Typ plemene Čistokrevný
Skupina (plemene) Ohař, kurník, pracovní pes
Životnost 12 až 16 let
Hmotnost 50 až 100 liber
Výška/velikost Střední; 16 až 25 palců
Prolévání Průměrný
Temperament Odhodlaný, láskyplný, spolehlivý, dobrosrdečný, ochranný
Dobře s dítětem Ano
Hypoalergenní Ne
Štěkot Mírné, prodloužené zátoky
Země původu POUŽITÍ
Velikost vrhu 4-10 štěňat
Obavy o zdraví Dysplázie, oční choroby, epilepsie
Soutěžní registrace ABMCBA, CKC, NKC, SBMCBA, FBMCBO Inc., NSBMCBA, UKC, APRI, ACR, DRA

Štěňata Black Mouth Cur Štěňata Video:

Dějiny

O těchto starých amerických obyvatelích se diskutuje, že pocházejí buď z hor Tennessee, nebo z oblastí Mississippi. Ačkoli nikdy nebyli vycvičeni jako retrívři, tito lovci pasoucích se svými pány se pohybovali z místa na místo, lovili krysy, mývaly, veverky a dokonce i medvědy a kance.

Temperament a chování

Pokud by byl vycvičený od štěňat, byl by z tohoto psa skvělý rodinný pes a dobře by se hodil k dětem a dalším psům/domácím mazlíčkům. Se svým starým instinktem strážného psa chránit pána před vetřelci a nebezpečími jsou však přirozeně teritoriální. Díky své loajalitě a odvaze je tento inteligentní a laskavý pes připraven za svého majitele dokonce zemřít a rád s ním žije, než v kotcích. Toto plemeno také miluje hlídání hejna, zejména pro koně, a je připraveno působit jako strážní psi od útlého věku 6 měsíců.

Který


Spousta cvičení a hraní a běh se svými rodinnými příslušníky na širokém (ale uzavřeném) dvoře každý den by se měly setkat jak s jejich instinkty hnát se a lovit, tak také s touláním a zkoumáním, s instinktem, pro který se cítí být velmi omezeni žít bytový život. Intenzivní cvičení je udržuje fyzicky i psychicky v kondici.
Se středně vypadávajícím krátkým kabátem BMC stěží potřebuje zastřihnout, ale čas od času jen jemnou úpravu, včetně každodenního kartáčování tvrdými štětinami, kontroly vnitřních uší na možné infekce a extrémně příležitostného koupání, jen pokud jsou opravdu špinaví , stačí, aby byli upraveni.
Jinak zdravé a vytrvalé plemeno, zaznamenané důkazy o několika běžných zdravotních poruchách včetně entropie, ektropie, podvrtnutých svalů nebo roztržených vazů (kvůli jejich přebytku energie), ušní infekce, demodikóza/demodekóza/demodex mange, dysplazie kyčle, Lokální dysplázie, katarakta, epilepsie a PRA mohou obecně ovlivnit zdraví psa.

Výcvik

Před tréninkem svého Black Mouth Cur jej nechte dobře se s vámi spojit, což může trvat několik týdnů. Při výcviku domácího mazlíčka buďte pevní, ale jemní, protože tito citliví psi nejsou schopni odolat ječení a výprasku, ale díky své chytré povaze mohou věci velmi snadno zachytit. Je dokonce důležité, aby školení byla krátká, protože toto plemeno má tendenci se snadno nudit a nevyhovují mu opakující se činnosti.Socializujte je od raného věku tím, že je vystavíte různým zkušenostem, různým druhům zvuků a lidem s různými vlastnostmi. Příležitostně uspořádejte štěňátka, aby se váš mazlíček vystavil jiným špičákům a naučil se s nimi komunikovat a hrát si s nimi. Avšak i když je to dostatečně společenské, nedoporučuje se nechat Black Black Mouth Cur s jinými psími mazlíčky, kvůli jeho vysokým instinktům lovu.

Těmto inteligentním psům můžete předat trénink agility . Zajistěte, aby do té doby byli schopni přijímat jednoduché příkazy jako Pojď, Zastav, Zůstaň, Lež a podobně. Poté je můžete naučit skákat přes pneumatiky nebo překážky, procházet se po palubě teetera nebo se dokonce plazit tunely. Nezapomeňte ho odměnit pochvalami a pochoutkami pokaždé, když dosáhne svého cíle.Krmení

Diétní schéma a množství každodenního jídla pro černé ústní kúry je stejné jako pro ostatní curs stejné velikosti. Doporučuje se však také kvalitní suché krmivo pro psy. Rozdělte jídlo na dvě stejné poloviny pro dvě hlavní jídla.

Zajímavosti

  • Odrůda těchto psů s černými náhubky je obvykle upřednostňována a vyhledávána a jakákoli jiná změna barvy (opálená/stejná jako barva srsti) je považována za chybu.
  • Ačkoli se v zásadě jedná o čistokrevného psa, v poslední době chovatelé zavedli také směsi cur curs, jako je mix cur-pitbull s černou pusou, mix cur-lab s černou pusou atd.
  • Černý ústa s názvem „Old Yeller“ je hlavním hrdinou stejnojmenného dětského románu z roku 1956, který napsal Fred Gipson.
  • Skupina AKC kategorizovala toto plemeno jako „vzácné“.