Bichon Poo (Bichpoo)

Bichon Poo, kříženec Bichon Poodle, je návrhářský pes, který se v Austrálii proslavil na konci 90. let. Tito roztomile vyhlížející psi se vyznačují mandlovými očima, středně dlouhými ušima visícími kolem hlavy a krátkou, kulatou tlamou podobnou Bichon Frise . Díky robustní povaze a příjemné povaze spolu s nepropouštějícím vlněným kabátem je nesmírně vhodný pro rodiny, které touží po malém, mazlivém psovi.Obrázky Bichon Poo (Bichon Frise Poodle Mix)

Rychlé informace

Také známý jako Poochon, Bichoodle, Bichon Poodle, Bichpoo, Bich-poo
Kabát Střední, hrubý, kudrnatý
Barva Bílá, krémová, černá, modrá, meruňková
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Nesportovní
Životnost 12-15 let
Hmotnost 15-25 liber
Výška (velikost)
Malé až střední; 9-15 palců
Prolévání Minimální
Temperament Inteligentní, citlivý, loajální, láskyplný, energický
Dobře s dítětem Ano
Odchovy 4-5 štěňat najednou
Obavy o zdraví Přesto nejistý
Původ v POUŽITÍ
Hypoalergenní Ano
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR


Odrůdy pudla Bichon Mix

Variace jsou:

  1. The Hračka Bichon poo,
  2. The Miniaturní nebo Mini Bichon poo.

Rozdíl mezi těmito variantami spočívá v jejich velikosti, když jsou dospělé. Zatímco první váží asi 6 až 12 liber, hmotnost druhého je 13 až 18 liber. Podle výšky stojí mezi 9 a 14 palci.

Temperament

Respektive jak veselá, mazlivá, milující osobnost, tak hravé, inteligentní a charismatické vlastnosti Bichon Frise a pudl zdědil tento mix pudlů Bichon. Dospělí psi často hlučně vidí nebo slyší neobvyklé věci, i když nejsou určeny k útoku, ale k upozornění na něčí přítomnost, a jsou tak vynikajícím hlídacím psem.Který


Mírně aktivní, velmi malý bišonek nepotřebuje energické cvičení, ale stačí ho vzít na pravidelnou procházku a umožnit mu hrát, zejména blázen do odrazů v zrcadle. Pokud však váš mazlíček žije převážně uvnitř, zvyšte dobu sezení.
I když pro jejich velmi malou ztrátu vlasů není nutná příliš dlouhá údržba, ale jejich vlasy jsou dlouhé a kudrnaté, snadno se zaplétají, a proto potřebují pravidelné česání, aby si udržely hladkou srst, stejně jako účes, pokud je příliš dlouhý, ale zkušený ruce (přibližně každých 6 až 8 týdnů). Pokud je to nutné, vykoupejte je, ale dávejte pozor na infekce uší a čistěte si zuby několikrát týdně, abyste se vyhnuli zubnímu kazu.
Jako kříženec Bichon poo nemá mnoho zdravotních problémů, kromě genetických poruch a běžných onemocnění psů, jako jsou ušní problémy a infekce, PRA, epilepsie, cukrovka, katarakta, alergie a další kožní poruchy. Abyste tomu zabránili, najděte oblíbeného chovatele, který poskytne zdravotní historii rodičů psa.

Výcvik

Zdědit inteligenci pudla, štěňata Bichonových pudlů by bylo obtížné zvládnout. Měli byste také svým mazlíčkům předat výcvik v socializaci a poslušnosti, aniž byste byli drsní a netolerantní. Aby byl proces učení zajímavý a naplňující, můžete začlenit triky pozitivního posílení.

Krmení

Nekrmte svého psa čokoládou, hrozny, rozinkami nebo cibulí. Krmte je správným poměrem vysoce kvalitních bílkovin, sacharidů, zeleniny a tuků. Také potřebují vitamíny, vápník a další minerály ve svém jídelníčku. Odstraňte škodlivé přísady nebo konzervační látky. Vařená domácí jídla pro psy mohou obsahovat hnědou rýži, kuře nebo jiné druhy červeného masa a různé druhy zelené, žluté a oranžové zeleniny. Pokud chcete zahrnout syrová jídla, dejte svému bichon poo kuře bez kůže nebo jiné libové maso, zelenou a pomerančovou zeleninu a kosti jako součást jídla. Na trhu je také snadno dostupné suché krmivo pro psy, ale to musí být vysoce kvalitní, určené pro malé, středně aktivní psy.Zajímavosti

  • Bichon Poos jsou tolerantní k jiným zvířatům.
  • Dělají dobrého společenského psa a milují být kolem svého majitele a jeho rodiny.
  • Bichpoos mají dvojitou srst. Vnitřní srst je měkká a hedvábná, ale vnější srst je větší a kudrnatá.