Beago

Přátelský, tolerantní a milující zábavu Beago je kříženec střední velikosti mezi a Beagle a zlatý retrívr. Beagos se vyznačuje silným a svalnatým tělem s párem kulatých tmavých očí posazených na široké lebce, dobře tvarovanou a vyváženou tlamou, černým nosem, svěšenýma ušima, svalnatými předními čtvrtinami a středně velkým ocasem. Toto všestranné plemeno je častým účastníkem psích sportů, jako je závodní poslušnost a hbitost, a díky vysoké úrovni inteligence je vhodné pro použití při pátracích a záchranných operacích i při detekci omamných látek.Obrázky Beago


Rychlé informace

Ostatní jména Beago Retriever, Beagle-Golden Retriever Mix
Kabát Krátké nebo dlouhé, lesklé, hladké
Barva Tmavě hnědá/čokoláda, hnědá a bílá, světle hnědá/zlatá, černá a hnědá; Běžné jsou zlaté nebo trikolóry
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Sportovní, honičský pes
Životnost 10-12 let
Hmotnost 30-40 liber (13,6-18,1 kg)
Velikost a výška Malé až střední; muži: 13-20 palců
ženy: 10-12 palců
Velikost podestýlky 4-5 štěňat
Prolévání Mírný
Temperament Chytrý, láskyplný, loajální, příjemný, společenský, sebevědomý
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Spojené státy americké
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DRA, ACHC, DDKC, DBR, IDCR

Video: Beago si hraje s mixem Pitbull Lab


Temperament a chování

Osobnost Beaga lze popsat jako laskavou, přívětivou, milující a oddanou. Tito sladcí psi jsou vždy trpěliví s dětmi a jsou tolerantní ke své rodině i k cizím lidem. Beagos jsou klidní a učenliví psi s dychtivostí potěšit. Nejsou ani nepřátelští vůči jiným domácím mazlíčkům, ani nejsou bázliví ani nervózní.

Jsou z nich skvělí rodinní psi, kteří nenávidí trávit hodiny sami. Jelikož jsou tito psi veselí a temperamentní, milují práci s lidmi. Zůstávají soustředěni na svůj úkol, dokud se neunaví. Mohou také ukázat některé z aportovacích chování jejich rodičů Zlatého retrívra, jako je načítání novin nebo probouzení jejich rodinných příslušníků. Když přijdou vetřelci, budou štěkat, aby upozornili své majitele.Který


Beagle retriever mix je aktivní plemeno psa, které potřebuje pravidelně hodinu energických cvičení. Miluje outdoorové aktivity, což znamená, že by bylo více než šťastné jít na procházku nebo si zaběhat. K udržení vašeho domácího mazlíčka v pohodě a duševně nasyceného je také nutné hrát sezení zahrnující hru aport. Svému Beagu byste měli poskytnout spoustu měkkých hraček, aby se mohl v domě zaměstnat. Pamatujte, že Beago je nejšťastnější, když si má s čím hrát.
Péče o tohoto psa nevyžaduje nic mimořádného. K odstranění uvolněných chloupků z kabátu je nutné pravidelné kartáčování, aby se neusazovaly po celém domě. Aby vypadala čistá a dobře voněla, je nutná příležitostná koupel. Jeho dlouhé, sklopné uši je třeba často čistit, aby se zabránilo infekcím uší. K čištění vnějšího ucha použijte vatový tampon s vyvážením pH. Zastřihávání nehtů jednou za měsíc a čištění zubů 2–3krát týdně pomůže udržet vašeho mazlíčka v dobré kondici.
Jako většina kříženců je i beagle retriever mix náchylný k některým zdravotním problémům specifickým pro dané plemeno, které postihují jeho rodiče. Proto byste si měli být vědomi onemocnění psů, jako je dysplazie kyčelního kloubu, hypotyreóza, dysplazie loktů, progresivní retinální atrofie, hypotyreóza, rakovina a srdeční choroby.

Výcvik

Jedná se o vysoce cvičitelné mazlíčky se schopností rychle se učit. Psi zlatého retrívra a bígla potřebují v mládí expozici novým lidem i jiným domácím mazlíčkům. To jim pomůže stát se společenským a dobře zaobleným mazlíčkem. Protože dobře reagují na pamlsky, můžete je pomocí odměn za jídlo naučit některým základním povelům jako „pojď“, „sedni“, „zůstaň“ a „pata“. Štěně Beago můžete přihlásit do hodin poslušnosti, které vašemu mazlíčkovi pomohou naučit se některá pravidla života v rodině.

Krmení

Pokud jde o krmení vašeho Beaga, můžete zvážit dávání komerčního suchého jídla ozdobeného trochou konzerv, tvarohu nebo masa, které dodá chuť. Můžete také podávat zdravou syrovou stravu nebo domácí stravu, ale ujistěte se, že je nutriční rovnováha správná. Denní množství suchého krmiva požadovaného dospělým Beagem je 1,5-2,5 šálků.