Beagi

Beagi je návrhářský pes, který vznikl křížením Beagle a Pembroke nebo Cardigan Welsh Corgi. S jedinečným vzhledem, velmi inspirovaným fyzickými rysy obou rodičů, mají tito psi tmavě hnědé oči kulatého tvaru a svěšené uši připomínající oči Beagle stejně jako dlouhý ocas, který by se mohl mírně stočit směrem nahoru. Nicméně, jejich ocas zůstává rovný a vzpřímený, když se pozorně soustředí na určitou věc, další vlastnost získanou od jejich rodiče Beagle. Ti, kteří jsou více geneticky nakloněni Corgi, by mohli mít bílé pruhy, které běží z nosu a očí na čelo.Obrázky Beagi (Corgi-Beagle Mix)
Rychlé informace

Kabát Měkké, husté, silné, krátké, odolné proti povětrnostním vlivům
Barva Červená, hnědá, bílá, černá, černá s pálením, citron, oranžová, červená, trikolóra, blond, sobolí
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Honit, hnát
Velikost Střední
Životnost 12 až 15 let
Hmotnost 10 až 20 liber
Temperament Inteligentní, loajální, přátelský, živý, pohotový, trpělivý, společenský
Dobře s dětmi Ano
Hypoalergenní Ne
Štěkot Příležitostně vydává vytí
Prolévání Mírný
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA

Video štěněte Beagi (Beagle Corgi Mix):


Povaha a osobnost

Beagi mají příjemnou a přátelskou povahu a zdědili svou inteligenci po obou rodičích. Projevují velkou oddanost své rodině, vždy touží potěšit svého pána všemi možnými způsoby. Tito přátelští psi sdílejí silný vztah s dětmi, staršími lidmi a dalšími rodinnými příslušníky, protože je před nimi nesmírně chrání stejně jako Corgi. Stejně jako jejich rodiče, i oni mohou být opatrní, když jsou poblíž neznámí lidé, což lze překonat správnou výchovou. Ve společnosti jakéhokoli podivného nebo neznámého zvířete mohou získat velmi ochrannou a teritoriální povahu.

Silné lovecké a čichové instinkty jejich rodičů, které jsou jim vlastní, z nich dělají vášnivé účastníky agility a sledování aktivit. Díky své živé povaze a vysoké energetické hladině jsou ideálním rodinným mazlíčkem.Který


Beagi jako Corgi jsou náchylní k obezitě, a proto je pro jejich dobré zdraví nutné pravidelné cvičení a rychlé procházky. Protože se dobře ovládají v bytech, může být dokonce zavedena řada indoorových her, které je zabaví a pobaví, protože nedostatek jakékoli fyzické aktivity v nich vyvolává nudu a destruktivitu.
Pravidelné kartáčování jejich kabátů minimalizuje svlékání a také udržuje jejich kabáty čisté a měkké. V případě potřeby je vykoupejte a udržujte oči, uši a zuby čisté, aby se zabránilo infekci.
Některé zdravotní problémy přenášené na ně prostřednictvím jejich rodičů zahrnují epilepsii, poruchy zad a kloubů a také alergie.

Výcvik

U tohoto plemene můžete zaznamenat tvrdohlavost Beagle nebo Corgi. Proto je vyžadován pevný, ale trpělivý trenér, aby rozvíjel svou osobnost správným způsobem prostřednictvím pozitivního posilování, a nikoli zavádění drsných technik. Štěňata Beagi by měla absolvovat socializaci a výcvik poslušnosti, aby jim pomohla dobře vycházet s lidmi a všemi domácími mazlíčky. Můžete je dokonce vodítkem vycvičit, aby je udrželi pod kontrolou, když je vezmete venku. Dobře je upravte, pokud chcete, aby se zapojily do agility sportů.

Krmení

Denně by jim mělo být podáno asi tři čtvrtiny až jeden a půl šálku suchého krmiva pro psy. Kromě toho se ujistěte, že jejich strava obsahuje základní živiny potřebné k tomu, aby byly zdravé, ačkoli nadměrné krmení způsobí, že budou obézní, což zvýší jejich šance trpět několika nemocemi.Zajímavosti

  • Daisy, mix Corgi-Beagle, byl nedávno zabit v Ohiu mixem Pit-Bull, když tento přerušil vodítko a vstoupil na místo svého souseda, brutálně zaútočil na druhého psa.