Bea-Tzu

The Bea-Tzu byl vyvinut křížením Beagle a Shih-Tzu. Tento pes, známý svou inteligencí, loajalitou a ochranou, má skvělé chování a skvěle vychází se všemi. Z tohoto velmi jednoduchého důvodu jsou také skvělými společenskými psy. Jejich ochranný instinkt z nich dělá dobrého rodinného hlídače.
Bea-tzu je malý až středně velký pes s krátkými předními nohami, širokou hlavou, svěšenýma ušima, kulatými, hnědými očima a nosem ve tvaru srdce. Jejich tlama je kratší než jejich beagle rodiče. Jejich štíhlé a krátké tělo spolu s dlouhým zakřiveným ocasem je pokryto středně dlouhou až rovnou rovnou srstí.Obrázky Bea-TzuRychlý popis

Také známý jako Mix Beagle Shih-Tzu
Kabát Měkké, rovné, hedvábné
Barvy Černá, bílá, hnědá, krémová, šedá, černá s pálením, trikolóra
Typ Společenský pes, hlídací pes, návrhářský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 10 až 15 let
Hmotnost 15-25 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) Malý; až 11 palců
Osobnostní rysy Věnovaná, přítulná, inteligentní, aktivní, ochranná, hravá
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Občas
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA, IDCR, DDKC, DBR

Video


Temperament a chování

Bea tzu je milující, soucitný a sladký pes, který má pocit loajality a oddanosti svému majiteli a jeho rodině a snaží se být kolem nich. Jsou ideální volbou pro domácnosti s dětmi. Poskytovali by ochranu svým blízkým do takové míry, která by se zjevně mohla jevit jako majetnická. Jsou také dobří s dětmi a ostatními domácími mazlíčky a nejsou agresivní vůči cizím lidem. Ve skutečnosti toto plemeno funguje velmi dobře v domě, kde jsou umístěna další domácí zvířata. Zda však vaše štěně vyroste na častý basový reproduktor nebo tichý špičák, závisí na genetických faktorech. Obvykle jsou však od přírody spíše tichí.

Jsou poměrně aktivní a jejich úroveň přizpůsobivosti je střední. V bytě by se dobře hodily, kdyby měly dostatek pohybu. Nejsou také příliš přizpůsobiví chladným klimatickým podmínkám, i když jsou do značné míry odolní vůči teplu. Rádi si hrají a během hraní si užívají pohled na jiná zvířata, aby je to bavilo.Který


Bea-Tzus jsou skvělými domácími mazlíčky za předpokladu, že získají spoustu zábavy a hraní. Tito psi jsou hraví a energičtí a v ideálním případě by měli mít alespoň malý dvůr, ve kterém si mohou hrát. Nenechávejte je na vodítku, když budou hrát. Ale ujistěte se, že prostor je uzavřený a bezpečný pro malého psa. Také, jako většina psů potřebuje, váš pes by také potřeboval nějaké denní cvičení, i když ne energické. Můžete si je vzít na procházky na kratší vzdálenosti nebo na krátké běhání.
Pravidelné kartáčování vašeho psa je naléhavé, jinak by jim vlasy nakonec zacuchaly. Kartáčujte je alespoň třikrát týdně a v případě potřeby je vykoupejte. Doporučuje se také péče o vašeho psa jednou za 7 nebo 8 měsíců profesionálem.
Bylo zjištěno, že Bea-Tzus je zdravější než oba jejich rodiče. Nejsou však imunní vůči obecným chorobám psů ani proti genetickým. U Bea-Tzus byly zaznamenány kožní problémy jako Beagle. Bylo také zjištěno, že některé vzorky mají oční problémy, jako jejich rodič Shih-Tzu. Kříženci jsou obvykle méně náchylní k přijímání chorob nebo rozvoji zdravotních problémů. Vždy je však dobré prozkoumat jeho rodiče, než je přijmete od chovatelů psů nebo záchranářů.

Výcvik

Být chytrý a chytrý pes, velmi snadno by se naučil trénovat. Zatímco někteří mohou vykazovat známky tvrdohlavosti zděděné z linie Shih-Tzu, je velmi pravděpodobné, že se brzy naučí dobře se adaptovat a učit se poměrně rychle.

Nikdy na svého drobečka nebuďte hrubí, jinak existují možnosti, jak v dospělosti vyvinout problémy související s tréninkem nebo chováním. Doporučuje se spíše přístup založený na pozitivním posílení. Držte trpělivost, chvalte je nebo jim dávejte pamlsky, když se jim podaří vychytat trik, nebo se naučte něco nového. Obvykle se chovají slušně a vždy budou připraveni potěšit své pány.Začněte trénovat své bea-tzu brzy po jejich vlastnictví. Naléhavé tréninky v mladém věku zahrnují bednu, vloupání do domu a poslušnost. Při tréninku buďte důslední. Nechte je pochopit, že jste vůdcem jeho „psí smečky“. Také si uvědomte, že se u vašeho štěněte již od dětství nevyvíjí problémy jako „syndrom malého psa“, protože je běžné u psů jeho velikosti.

Dieta/krmení

V ideálním případě byste měli beatzu krmit dvakrát denně dvěma hlavními jídly. Pro vašeho psa se však nedoporučuje rutinní jídlo specifické pro plemeno. Ale s ohledem na jejich malou velikost, poskytněte svému bea tzu stejné množství denní stravy, jaké by ostatní malí psi potřebovali. Ujistěte se však, že ať už jedí cokoli, jsou to kvalitní krmivo pro psy, které by jim poskytlo standardní úroveň výživy. To je to, co aktivní a energický pes potřebuje.

Zajímavosti

  • Jedná se o jedno plemeno, jehož srst roste velmi rychle.