Basset ovčák

Basset Shepherd je návrhářský pes, vyvinutý křížením dvou nejpozornějších, nejinteligentnějších a nejtrvalejších plemen ... Baset a německý ovčák. Odvozením fyzických vlastností od obou rodičů zdědí Bassetovo dlouhé tělo a krátké nohy a následuje německého ovčáka, pokud jde o jeho dlouhý, čtvercový čenich, živé, výrazné inteligentní hnědé oči a také černý a opálený odstín.Obrázky basetového ovčákaRychlé informace

Kabát Většinou dvojitý kabát jako německý ovčák (hustý a hustý)
Barva Černá, žíhaná, opálená
Plemenný typ Kříženec
Skupina Návrhář
Průměrná délka života/ délka života Přibližně 10 let
Velikost (Jak jsou velké) Střední
Výška 12 až 20 palců
Hmotnost 50 až 70 liber
Velikost vrhu 4 až 8 štěňat
Behaviorální charakteristiky Inteligentní, odvážný, nebojácný, vyrovnaný a loajální
Dobré s dětmi Ano
Štěkají? Mohlo by to trvat po vlastnostech jeho rodičů, generovat dlouhou bobtnající kůru v době nebezpečí nebo i když se nudí.
Prolévání (vrhá se) Střední až těžké
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci DRA
Země USA

Video s basetem smíchaným s německým ovčákem

Povaha a osobnost

Poslušní, inteligentní, přítulní a věrní jako oba rodiče vynikají jako úžasní domácí mazlíčci. V některých z nich jste také mohli vidět klaunské instinkty Basset Hound, které všechny v domě plně bavily.

Směs německých ovčáků Basset Hound je známá svými strážnými schopnostmi a instinktem hlídacího psa, a to díky své pohotové, odvážné a odvážné povaze. Tato vlastnost je proto činí ostražitými vůči cizincům a nutí je, aby si sdělili své pány v okamžiku, kdy uvidí jakéhokoli vetřelce vnikajícího do jejich domény nebo území.

Mají také dobrý vztah s dětmi, i když s těmi malými je nutný dohled rodičů. Vychází dobře s jinými psy a kočkami, zvláště když je vychován. U některých z nich si však můžete dokonce všimnout dravého instinktu německého ovčáka, nakloněného pronásledovat cokoli pohybujícího se.Který


Basset, který je výsledkem dvou nejenergičtějších plemen psů, vyžaduje mnoho aktivit, jako je dlouhá procházka a dostatečný čas na hraní na oploceném dvoře, aby byl mentálně i fyzicky nabitý energií.
I oni se mohou silně prolévat stejně jako jejich rodiče, a proto potřebují dvakrát týdně kartáčování pomocí gumového kari kartáče. Když se zašpiní, vykoupejte ho a nezapomeňte si pravidelně stříhat nehty, čistit si zuby a čistit uši a oči.
Mezi běžné zdravotní problémy, kterými trpí, patří dysplazie kyčle a loktů, oční problémy (třešňové oko a šedý zákal) a nestabilita krčních obratlů.

Výcvik

Ačkoli jeho inteligence je přínosem pro výcvik, někdy může být obtížné zvládnout a ukázat tvrdohlavost a silnou vůli svých rodičů.

  • Výuka socializačního výcviku německého ovčáka Basset Hound od raného věku by mu to pomohlo rozlišovat mezi dobrem a zlem a také rozvíjet dobré vztahy s přátelskými lidmi a všemi psy.
  • Nácvik poslušnosti a výuka povelů by mu to pomohlo zůstat ukázněným a dobře vychovaným od dob jeho štěňat.

Krmení

Kvalitní suché krmivo pro psy je nezbytné pro udržení dobrého zdraví. Pokud do jídelníčku přidáváte domácí jídlo, poraďte se o tom s veterinářem.