Basset retrívr

Basset Retriever, plemeno středně velkého psa, je potomkem, které vzniklo v důsledku křížení mezi Baset a zlatý retrívr. Má dlouhou a robustní strukturu s velkou tlamou, tmavými kulatými očima, krátkými nohami a dlouhými disketovými ušima. Stejně jako jeho mateřská plemena má skvělý čich, což je užitečné pro sledování a lov. Může také dobře obstát v závodní poslušnosti a agility, protože je to přirozený sportovec se spoustou elánu.Obrázky basetového retrívra
Rychlé informace

Ostatní jména Basset Entertainment, mix Basset Hound-Golden Retriever
Kabát Hladké, měkké, lesklé, rovné; dostatečně hustý, aby vydržel všechny druhy počasí
Barva Světle hnědá/zlatá, tmavě hnědá/čokoládová, hnědá a bílá, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Lov, sport
Životnost 8-12 let
Hmotnost 40-70 liber (18-32 kg)
Velikost a výška Střední; Muži: 13-20 palců
Žena: 10-12 palců
Velikost podestýlky 4-5 štěňat
Prolévání Mírný
Temperament Klidný, něžný, láskyplný, energický
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Klid
Země Původ v Francie
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DRA, DDKC, DBR, ACHC, IDCR

Video basetového retrívra


Temperament a chování

Sladkost, klid a přátelskost jsou charakteristické rysy tohoto plemene. Mírní povahoví basetoví retrívři nejsou nikdy nakloněni podrážděnosti ani poznamenáni hněvem. Místo toho vždy touží pomoci a potěšit své majitele. Užívají si společnost dětí i dospělých a žijí v harmonii s ostatními domácími mazlíčky. Ačkoli jsou tito psi uvnitř klidní a mírumilovní, jsou dostatečně ostražití, aby varovali a chránili své pány před blížícím se nebezpečím.

Nejšťastnější jsou při interakci nebo hraní se svými majiteli. Nenechávejte je dlouhodobě vytrvale o samotě, protože by je to mohlo stát tvrdohlavými a vyvinout nežádoucí chování. V takových případech může pomoci udržování společenského psa pro společnost.Který


Hravá a aktivní směsice zlatých retrívrů Basset Hound potřebuje k vydávání energie pořádné množství pravidelného cvičení. Dlouhá procházka na vodítku a dovádění na oploceném dvoře způsobí, že nebude příliš tučný. Můžete také zkusit hodit míč, který bude šťastně získávat. Nepodporujte štěňata ke skoku z vysoké polohy, protože by to mohlo zatěžovat klouby a bolet si záda a nohy.
Nepotřebuje časté koupele, ale k udržení srsti v dobré kondici je nutné jemné potření kartáčem a hrubým hadříkem. Také se doporučuje týdenní kartáčování, aby se všechny jeho mrtvé vlasy nedostaly. Jeho dlouhé, visící uši jsou náchylné k infekcím uší a mohou se také zašpinit. Jednou týdně použijte k čištění vnitřního ucha roztok čističe uší. Nečistoty lze odstranit otřením vnější části uší vlhkým hadříkem. Kromě toho si pravidelně čistěte zuby a stříhejte nehty každý měsíc.
Protože kříženci mohou trpět dědičnými chorobami, je rozumné vždy sledovat některé běžné zdravotní problémy, jako je dysplazie kyčle, Von Willebrandova choroba, alergie, obezita a problémy s řasami a víčky.

Výcvik

Je důležité, aby se váš mazlíček naučil komunikovat s neznámými psy i s neznámými lidmi. Včasná socializace naučí vaše Basset Retriever sociální dovednosti. Při domácím výcviku psa se ujistěte, že přijmete trpělivou a důslednou metodu výcviku. Nácvik poslušnosti je také nezbytný, aby se naučil reagovat na povely jako sedni, zůstaň, přijď, sestup, pata atd.

Krmení

Pokud máte šanci, je pravděpodobné, že se váš mazlíček přejídá. Proto je vhodné měřit jeho jídlo v závislosti na jeho věku, velikosti a úrovni aktivity. Stačí pravidelné množství 1,5-3 šálků krmiva pro psy rozdělené na dvě jídla.