Basschshund

Basschshund, často chybně napsaný jako Basschund, je vytvořen křížením dvou nejoblíbenějších čistokrevných plemen na světě- Baset a jezevčíka. Středně velký pes se svou živou povahou a ušlechtilým vzhledem je považován za skvělého rodinného společníka. Sebevědomý malý Basschshund, stejně jako jeho mateřská plemena, má dlouhé svalnaté tělo, protáhlou hlavu s očima inteligentního vzhledu, svěšené uši a krátké nohy.Obrázky psa Basschshund
Rychlé informace

Ostatní jména Směs Basset Hound-Dachshund
Kabát Krátké, hladké, lesklé
Barva Světle hnědá/zlatá, hnědá a bílá, černá a hnědá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Lovecký pes
Životnost 8-15 let
Hmotnost 25,3 až 11,4 kg
Velikost a výška Malý; 10-12 palců
Prolévání Minimální
Temperament Energický, milující, jemný, chytrý, občas tvrdohlavý
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Spojené státy americké
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci IDCR, DDKC, ACHC, DBR, DRA

Video: Mix jezevčíka jezevčíka


Temperament a chování

Basschshundští psi jsou známí jako nebojácní, inteligentní a plní energie, ale někdy se mohou chovat příliš zbrkle. Když stojí před určitými úkoly, rádi je dělají svými vlastními způsoby, aniž by dostali pokyny. Díky své nezávislé, hravé a zábavné povaze jsou často považováni za tvůrce neplechy. Jako většina ohařů může i Basschshund projevovat tvrdohlavost s instinktem pronásledovat malá zvířata a hračky.

Zůstávají blízko své rodiny a milují se mazlit. Pokud se s těmito psy a jinými domácími zvířaty seznámíme brzy, tito psi s nimi dobře vycházejí. Protože mají inherentní podezřelou povahu, mohou být agresivní vůči cizím lidem. Tito odvážní a ostražití mazlíčci varují své majitele před vetřelci, což z nich dělá skvělého hlídacího psa.co je džbánek štěně

Který


Směs jezevčíků Basset Hound má dostatek energie a síly, aby mohla pokračovat ve své činnosti po dlouhou dobu. Nejen, že si užívá procházky nebo hraní venku, ale také se zaměstnává hravou neplechou uvnitř domu. Je vhodný pro život v malém bytě za předpokladu, že má dostatek pravidelného cvičení. Abyste splnili jeho potřebu aktivity, můžete svého mazlíčka vyvenčit na půl míle dvakrát denně. Pokud máte málo času, můžete si ho vzít do psího parku na aktivní hru aport.
Jemné otření ohařskou rukavicí nebo kartáčem udrží váš Basschshundův kabát ve špičkové kondici. Protože se příliš nerozlévá, postačí týdenní kartáčování k odstranění uvolněných nebo mrtvých chloupků. Potřebuje příležitostnou koupel, pokud nemá nepříjemný zápach. Ušní infekce mohou být u tohoto plemene problémem, protože jeho dlouhé visící uši brání správné cirkulaci vzduchu ve vnitřním uchu. Vyčistěte proto uši svého mazlíčka každý týden roztokem na čištění uší doporučeným veterinářem. Udržujte nehty svého psa úhledně zastřižené a vyčistěte si zuby 3-4krát týdně.
Pes Basschshund je náchylný k onemocnění meziobratlové ploténky, což je problém jeho zad, který může způsobit paralýzu. Zabraňte svému mazlíčkovi skákat z nábytku a z jakýchkoli dalších vyšších míst v domě. Psa vždy podepírejte, i když ho držíte. Stejně jako všichni psi s hlubokou hrudí může být směs jezevčíka/baseta ovlivněna torzí žaludku nebo nadýmáním. Tento stav může být život ohrožující, pokud není okamžitě léčen. Některé z příznaků nadýmání zahrnují nadměrné slintání, zvracení, deprese, neklid, slabost, zrychlený srdeční tep a oteklé břicho. Pokud se tyto příznaky objeví, okamžitě to vezměte k veterináři.

Výcvik

Basschshunds se rychle učí, ale potřebují správnou motivaci. Použijte jejich oblíbené hračky nebo pamlsky, abyste upoutali jejich pozornost. Neprodlužujte školení opakovaným používáním stejných pokynů. Mohli by se rychle nudit, takže školení by mělo být zábavnější a zajímavější. Domácí školení těchto psů může být náročný úkol, takže buďte trpěliví a vytrvalí ve svém přístupu. Jelikož jsou štěňata obvykle bláznivá, raná socializace, poslušnost a výcvik v přepravce jim pomohou naučit se základním etiketám života s rodinou.

Krmení

Tito psi mají tendenci přibírat na váze, což často způsobuje problémy s jejich klouby a zády. Sledujte proto příjem potravy vašeho mazlíčka, aby měl zdravou tělesnou hmotnost. Pravidelně krmte svého psa 2-3 malými jídly místo jednoho jídla. Doporučené množství krmiva pro dospělého psa Basschshund je 1,5-2,5 šálků denně.Zajímavosti

  • Basschshunds mají výraznou hlubokou, hlasitou kůru, stejně jako jejich mateřská plemena.