Pytlovec

The Pytlovec je kříženec mezi dlouhými ušima, čtverhlavým a svěšenýma očima Baset a Beagle . Některé chovatelské kluby specifikovaly standardy plemene těchto psů, včetně čtvercové hlavy, hlubokého hrudníku a nohou se táhly ven baset rodič a má minimální záhyby těla. Mají středně prodloužené tělo, ale kompaktní a svalnatou stavbu. Jejich tělo je pokryto krátkou srstí. Jeho kulaté oči, tmavý nos a expresivní vzhled přispívají k půvabu jeho tváře.Obrázky Bagle Hound
Rychlý popis

Také známý jako Směs Basset Hound / Beagle
Kabát Hrubý, hustý, nadýchaný, šňůrový, měkký, vlnitý, hedvábný
Barvy Hnědá, citronová, oranžová, trikolóra, bílá
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 10 až 12 let
Hmotnost 30-60 liber
Výška (velikost) Střední; 12-17 palců (dospělí)
Temperament Inteligentní, loajální, sociální, hravý
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Příležitostně
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video Bagle Hound


černá ústa cur catahoula mix

Temperament a chování

Psi z pytlů jsou ideálním rodinným psem díky své velikosti, obětavosti a sociálním instinktům. Nicméně, stejně jako jeho rodič beagle, tento pes může být občas trochu líný, nebo může být škodolibější a dokonce společenštější než jeho ohařský rodič. Mají citlivou osobnost a stali by se skvělými společníky svých rodinných příslušníků.

Tito psi se dobře chovají s dětmi i domácími mazlíčky. Jejich tolerance k ostatním mazlíčkům se na ně většinou přenesla z bígla, který je jedním z nejoblíbenějších plemen tolerantních ke kočkám. Toto aktivní plemeno si rádo hraje a rád by trávil čas s dětmi.Pejsek má také skvělý čich a je spojen se specifickými pachy. To z nich také pravděpodobně udělalo dobrého lovce, což by zase mohlo vyvolat tvrdohlavost. Ale jsou poslušní. Docela dobře naslouchají členům své rodiny a kvůli své loajální povaze se obvykle nevymknou kontrole.

čivava smíchaná s pitbullem

Který


Jako milovník her si hajný rád hraje hry jako honění míčků, získávání holí atd. Jsou to energičtí psi s honičským instinktem a potřebují fyzické aktivity, aby zůstali fit a mentálně zdraví. Potřebují prostor k běhání a hraní, a proto byste je měli každý den chodit na procházky a běhat, jinak by se mohli nudit zůstat doma. Uvolněte svého psa z vodítka při hraní, ale buďte opatrní a jistí výškou svých plotů, pokud máte hřiště, protože by mohlo skončit únikem, přistání mezi provozovnami.
Pytlíci jsou psi mírné údržby a minimální péče. Je docela snadné upravit jejich krátký kabát. Kartáčujte je několikrát týdně, podle potřeby, aby byla zajištěna hygiena a odstranění mrtvých vlasů. Zbytek, stejně jako péče o zuby, stříhání nehtů, je jako ostatní plemena.
Toto plemeno často trpí problémy s uchem. To je zcela běžné u většiny plemen s visícími/překrývajícími se ušima. Dávejte si pozor na případné infekce nebo erupce/zarudnutí. Uvědomte si také další problémy, jako je epilepsie, blechy, tasemnice nebo problémy související s očima. Získejte důkladné znalosti o historii zdraví svých rodičů od chovatele vašeho štěněte.Kromě pravidelných nemocí jsou tito psi také náchylní k zachycování ran, podvrtnutí, řezů atd., Protože mají své prostopášné způsoby a energické aktivity. Pokud na některý z nich narazíte, poraďte se co nejrychleji se svým nejbližším veterinářem.

Výcvik

Správně vycvičený honič může závidět vašim sousedům. Naopak, pokud není řádně vycvičený, můžete skončit se psem, který škrábe, kouše, skáče, žvýká a páchá další ničivé neplechy. Jelikož ale není snadné vycvičit svého pejska, začněte s výcvikem od útlého věku. Váš pes je inteligentní a navíc je připraven vás potěšit, a proto by rychle zvedl socializaci, domácí vloupání a tréninky. Nikdy ke svému psovi nebuďte hrubí nebo drsní, ale spíše držte přísný postoj a vytvořte si svůj pevný obraz, aby vás váš pes držel jako vůdce smečky. Ujměte se vedení, když jste venku na procházce/běhání; dávejte mu lahůdky, chvály, jakmile zjistíte, že se jeho chování projevuje poslušností. Pokud však zjistíte, že váš pes začal vykazovat sebemenší problémy s chováním, můžete se vždy poradit s profesionálním trenérem.

Dieta/krmení

Pro toto plemeno jsou doporučovány všechny druhy vysoce výživných krmiv pro psy, zejména ty, které jsou určeny pro energetická plemena a psy této velikosti a energetické úrovně. Pokud se však budete držet vysoké kvality, vyberte si tu nejlepší značku.