Američan Ori Pei

Američan Ori Pei , také známý jako Ori Pei , Sharpug, Pugpei , vznikl v 70. letech v Severní Americe. Je to křížený pes, který vznikl křížením Puga a Shar Pei. Tento pes má vzhled mopslíka s mírnými vráskami. Jeho pevné zavalité tělo je doprovázeno mohutnou kulatou hlavou, hranatým čenichem, tmavýma očima. Tenké uši jsou mírně otočené na hlavě a mají tvar růže nebo knoflíku. Ori Oi Pei je ocas pevně stočený přes záda a má vynikající osobnost jako mops.Obrázky amerického Ori Pei


Rychlé informace

Psí plemeno Ori Pei
Kabát Krátký
Barva Černá, hnědá, šedá, bílá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Nesportovní, hračka
Životnost 12 až 15 let
Velikost Střední
Hmotnost 15 až 30 liber
Výška 10 až 14 palců
Prolévání Mírný
Temperament Přátelský, inteligentní
Dobře s dítětem Ano
Hypoalergenní Ano
Štěkot Málo
Obavy o zdraví Třešňové oči, kožní problémy, problémy s infekcí dýchacích cest
Soutěžní registrace ACHC, DRA, ICA, UABR, OPEN, CKC

Američan Ori Pei Video:


Temperament a chování

Jsou inteligentní, hraví, milující a snadno se připoutají k rodině. Někdy mohou být tvrdohlaví, ale nejsou agresivní. Ori Pei se snadno trénuje a rádi potěší svého pána učením nových triků. Nejsou příliš aktivní a užívají si pobyt uvnitř, hraní s hračkami nebo dokonce spaní. Díky dobře vychované a temperamentní povaze Ori Pei se dobře snáší s dětmi. Chrání rodinu a majetek a mohou být vynikajícími hlídacími psy. Zbytečně však neštěkají. Jejich kouzlo a smysl pro humor jsou přitažlivé. Ori Pei rád pronásleduje kočky a menší zvířata, ale není pro ně škodlivý.

Který


Toto silné a inteligentní plemeno potřebuje mírné cvičení. Přestože jsou dobrými domácími psy, mohou je vzít ven na procházku nebo běh, aby zlepšili své fyzické a duševní zdraví. Majitel by měl psa vést při procházce nebo běhu a vycvičit ho, aby chodil na vodítku za nimi. Když je horké klima, není pohodlné se toulat ven, a proto ho musíme držet uvnitř. Navíc příliš mnoho venkovního působení může ztěžovat čištění vrásek. Proto je ideální ponechat ji většinu času uvnitř.
Ori Pei má měkkou, ale dvouvrstvou srst a její vrásky je nutné pravidelně čistit, aby se zabránilo tvorbě skvrn, infekci a podráždění. Záhyby kůže by měly být otřeny vlhkým hadříkem a kůže musí být důkladně vysušena, aby se zabránilo růstu bakterií. Američanka Ori Pei má tendenci shodit mírné množství krátkých vlasů po celý rok, a proto by měla být srst česána kartáčem s měkkými štětinami. Srst však vyžaduje minimální česání. Aby byla zajištěna čistota, musí být také příležitostně vykoupána a šamponována.
Menší plemena Ori Pei jsou náchylná k vnitřnímu kýchání. Dalším běžným zdravotním problémem tohoto plemene je třešňové oko, což je stav, kdy se jeho třetí víčko vyboulí a vytvoří načervenalý nebo narůžovělý nádech. Dalšími chorobami, kterými Ori Pei trpí, jsou Entropion, Dermadectic mange, Giardia. Ačkoli jeho respirační starosti jsou menší než mopslíka, jeho dýchání musí být monitorováno během intenzivního cvičení, hlavně v letních měsících.

Výcvik

Ačkoli se Ori Peis snadno trénuje, jejich tvrdohlavá povaha může být občas překážkou tréninku. Nesprávný trénink může mít za následek problém s chováním. Trenér musí být pevný, trpělivý a sebevědomý a vycvičit psa, aby ho poslouchal. Ori Peis jsou na svoji velikost silní a je potřeba, aby prošli výcvikem na vodítku, aby v nich vzbudil pocit poslušnosti. Aby si vybudoval dobrý temperament, je od jeho štěňat nezbytný adekvátní socializační výcvik, aby mohl dobře komunikovat s cizími lidmi a také s jinými zvířaty.Krmení

Stejně jako ostatní běžní psi vyžadují dospělí i štěňata amerického Ori Pei vysoce kvalitní suché krmivo pro psy v přiměřeném množství, které je třeba rozdělit na dvě stejná jídla.

Zajímavosti

  • Tento kříženec byl vyvinut k nápravě zdravotních problémů u obou rodičovských plemen.
  • Ori Peis občas chrápal.
  • Tento pes by rychle reagoval na zvonící zvonek a okamžitě štěkal na zvuk.