Alusky

Kříženec čistokrevných sibiřských husek a aljašských malamutů, Alusky je plemeno velkých psů známých svou silou, vytrvalostí a milující povahou. Alusky psi mají vzhledem klínové, vzpřímené uši, hlubokou a širokou tlamu, oči mandlového tvaru, tmavý nos, silně osrstěný ocas, podobný vzhled jako vlk. Většina z těchto malamutových husky mix psů se používá pro sáňkování, povození, závodění, tahání nákladu a také pro pátrací a záchranné práce.Alusky Obrázky
Rychlé informace

Ostatní jména Husky malamut, aljašský malamut-sibiřský husky mix
Kabát Hustý, tlustý, dvojitý kabát
Barva Stříbrný; bílý; světle hnědá; zlatý; šedá; hnědý; sůl a pepř; a smetanou
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Pracovní
Životnost 10-15 let
Hmotnost 60-100 liber
Velikost/Výška Velký; až 28 palců
Prolévání Sezónní
Temperament Loajální, energický, inteligentní, láskyplný
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Vzácný
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci ACHC, IDCR, DDKC, DBR, DRA

Alusky štěňata Video


Temperament a chování

Alusky psi se svou hravou, okouzlující a vycházkovou osobností všechny pozdraví jako přátele. Tato společenská zvířata mají lidi docela ráda a je o nich známo, že dobře vycházejí i s hosty a cizími lidmi, což je vlastnost, která z nich dělá nespolehlivé hlídací psy.

Mají však vlastní kořist, což znamená, že mohou pronásledovat menší zvířata, včetně koček, veverek, králíků a dalších psů.Tato domácí zvířata mohou být držena v bytech za předpokladu, že získají značnou dobu hraní a jsou dobře cvičeni. Vzhledem k tomu, že tito husky mix psi jsou známí svými kopacími schopnostmi, měli by být drženi uvnitř yardů s vysokým zakopaným oplocením, když jsou venku, aby jim zabránili v útěku.

Který


Alusky je aktivní plemeno a mělo by se pravidelně cvičit, aby se nezačalo nudit a ničit. Ujistěte se, že váš mazlíček dostává dostatečné množství procházek, turistiky, běhu a hraní. Jeho instinkty kopání by mohly být řádně nasměrovány, pokud odložíte pískoviště, které bude ve dvoře sloužit jako vlastní kopací místo. Vyvarujte se cvičení v horkých a vlhkých podmínkách, protože váš Alusky je citlivý na teplo.
Na jaře a na podzim je nutné každodenní kartáčování pomocí podsady nebo hladšího kartáče, protože v těchto obdobích se silně prolévá. Pokud jde o zbytek roku, kartáčujte jeho kabát 1–3krát týdně, aby byl čistý a bez zamotání. Lázně jsou zřídka potřeba, pokud se váš Alusky příliš neznečistí a nezapáchá. Každodenní čištění zubů je nezbytné pro zdravé zubní zdraví, zatímco zastřihávání dlouhých nehtů jim zabrání vyvíjet tlak na prsty u nohou.
Stejně jako jeho rodičovská plemena může být Alusky ovlivněn očními poruchami, jako je progresivní retinální atrofie, denní slepota a katarakta, stavy kloubů, jako je dysplazie kyčle a psí diabetes.

Výcvik

První majitelé, kteří nejsou dobře informováni o chování psů, budou mít potíže s výcvikem těchto tvrdohlavých psů. Nemluvte drsně, protože jsou velmi citliví na tón svých psovodů.  • Nácvik poslušnosti : Vzhledem k jejich nezávislé povaze je nutné, aby se všichni aluskí psi účastnili výcviku poslušnosti již v raném věku. Během prvních 6 měsíců by měla být štěňata naučena „sedět“, „stát“, „dolů“, „vzpomínat“ a „chodit na vodítku“. Mezi další základní příkazy poslušnosti, které můžete naučit v prvním ročníku, patří „počkejte“, „zůstaňte“ a „zůstaňte“.
  • Trénink na bedny : Přepravka nacpaná hračkami, granulemi a pamlsky nejenže udrží nudu, ale také usnadní domácí cvičení. Poté, co si přinesete Alusky domů, začněte krmit jeho jídlem uvnitř přepravky. Vložte misku granule přímo dovnitř a nařiďte svému mazlíčkovi, aby šel veselým hlasem do své bedny. Při dalším jídle dejte misku ještě dále a pokračujte v tom. Udělejte mu spoustu lahůdek a chválu pokaždé, když uposlechne vašeho rozkazu.

Krmení

Doporučené množství suchého krmiva pro psy je 4-5 šálků denně.