Akita Shepherd

The Akita Shepherd je křížencem psů akitských a německých ovčáků. Tento velký, fyzicky silný pes je známý svou tichou, loajální povahou a má přiměřeně mohutnou postavu se širokými rameny a svalnatými rysy. Jeho relativně malá hlava je poseta trojúhelníkovými, tmavě hnědými očima a černým nosem.Obrázky Akita ShepherdaRychlý popis

Také známý jako Shepkita
Kabát Hustý, drsný, měkký, střední
Barvy Černá, černá s pálením, světle hnědá, merle, žíhaná, hnědá, skvrnitá, skvrnitá, zlatá, sobolí, bílá
Typ Strážný pes, pracovní pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 10 až 13 let
Hmotnost Muži: 75-120 liber; Žena: 75-110 liber
Výška (velikost) Velký; Muži: 26-28 palců; Žena: 24-26 palců
Temperament Pozorný, odvážný, tichý, oddaný, ochranný
Dobře s dětmi Ne (může být tolerantní k dětem, pokud jsou vycvičeni a vychováni společně od mladého věku)
Prolévání Neustále
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Zřídka
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, IDCR

Video štěněte Akita Shepherda

Temperament a chování

Ovčáci Akity jsou velmi loajální a poslušní. Vždy se těšili, že potěší své majitele očekáváním malé pozornosti.

Tito psi jsou neuvěřitelně odvážní a ostražití, se silným obranným instinktem, a proto jsou dobrými strážnými psy. Jako jejich rodiče jsou výbornými pracovními psy, za předpokladu, že jsou k tomu vychováváni již od štěňat.

Někteří odborníci však tvrdí, že tito psi mohou být kvůli špatnému chovu náchylní k rozvoji problémů s chováním nebo charakteristikám agresivního chování.Jsou to prý takoví psi, kteří by našli slabá místa svých majitelů, a když se rozhodnou odejít, mohou snadno přeskočit. Proto je vhodné stavět bariéry kolem hranice, kde by žili vaši pastýři Akity, a také sledovat své každodenní činnosti.

Který


Jako potomek dvou velkých pracovních plemen potřebuje Akita Shepherd spoustu aktivit a cvičení každý den. Milují skákání a běh. Vezměte je každý den na několik dlouhých procházek a běhání. Můžete také vzít svou Shepkitu do psího parku, kde by se mohli pohodlně mísit s jinými psy, bez teritoriálních agresí.Pokud máte dvůr, vyjměte jej z vodítek, pouze pokud je váš dvůr uzavřený. To by mělo zajistit všestrannou bezpečnost. Tyto činnosti jsou zvláště nutné, pokud váš pes žije v bytě.

Váš pes má rád výzvy. Nadchněte se, abyste se mohli zúčastnit dynamických her, včetně přetahování lanem, Frisbee a různých dalších aportovacích her, které vyžadují fyzickou námahu.
Použijte jemnější štětec a česejte je denně. Shazovací hrábě také pomáhá odstraňovat uvolněné vlasy. Ale nemusíte se často koupat. Stačí, když to uděláte jen jednou nebo dvakrát ročně.

Vyhněte se holení nebo stříhání srsti příliš často, protože slouží jako izolace proti intenzivnímu teplu a chladu. V období dešťů dokonce pomáhá odpuzovat většinu nahromaděné vody.
Shepkita může být náchylná k dysplazii kyčle, kterou často dědí po svém rodiči Akita. Primárně se to stává, když si chovatelé vyberou do chovu psa, který trpí dysplazií kyčle.

Další zdravotní problémy, které toto plemeno může zdědit po svých předcích, jsou epilepsie, dysplazie loktů, poruchy krve, nádory na slezině, keratitida a chronický ekzém.

Výcvik

Akita Shepherd potřebuje robustního trenéra s pevnou rukou, který dokáže psa taktně ovládat. Kvalita vedení je kvalita, která je pro trenéra nezbytná. Začněte je učit a školit od přijetí. Umožněte jim, aby se každý den více a více stýkali, a pomozte jim mísit se s ostatními domácími mazlíčky a hosty. Naučte je, aby vás znali jako vůdce s autoritativní postavou, silou velení a důvěrou. Vždy nechte svého psa následovat vaše stopy, zvláště když ho vezmete venku. Pamatujte si, že úspěšný a úplný výcvik je klíčem k úspěchu, aby se váš Akita Shepherd stal domácím, dobře vychovaným psem.

Dieta/krmení

Vzhledem k tomu, že Shepkita je náchylná k rozvoji zdravotních problémů, jako je nadýmání a několik dalších problémů s trávicím traktem, rozhodně neohrožujte kvalitu jídla. Jinak by množství jídla a dietní schéma mělo být stejné jako u ostatních velkých psů jeho typu a energie, velmi podobné jeho rodičům. Říká se, že jsou alergičtí na kukuřici, a proto se jí zdržejí dávat.

Zajímavosti

  • U některých Shepkit se může vyvinout suché oči, které mohou být způsobeny víčky, která se při spánku úplně nezavřou.
  • Jméno „Shepkita“ bylo uznáno IDCR.