Akita Chow

The Akita Chow je název plemene psů, které bylo vyvinuto křížením japonské „Akita“ s čínskou „Chow Chow“. Jedná se o velké psy, kteří mají podobný vzhled i chování s oběma svými rodiči. Akita Chows mají kulatý obličej a jsou pokryté hustými vlasy, mají mandlové oči, černý špičák nosu, vztyčené uši a silné kompaktní tělo. Tito psi jsou známí svou oddaností a oddaností svým majitelům.Obrázky Akita Chow


mohou se psi a kojoti pářit

Rychlé informace

Také známý jako Chakita, Akita Chow Mix
Kabát Hustý, rovný
Barvy Plavá, stříbrná, bílá, hnědá, červená, černá
Typ Hlídací pes, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 8-12 let
Výška (velikost) Velký; 23-25 ​​palců (dospělý)
Hmotnost 88-133 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Věrný, nezávislý, inteligentní, energický, tvrdohlavý
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Příležitostně
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA

Video: Mix Akita Chow pro dospělé

Temperament a chování

Akita Chow je velmi podobná svým rodičům a je nezávislá a dokonce může být tvrdohlavá. Je inteligentní a je velmi loajální a majetnický vůči svým majitelům, ale není příliš láskyplný.

Ve skutečnosti nejsou typem, který by na svého majitele skočil a olízl mu obličej. Ale jejich ochranná povaha je odhalena jejich dominantním chováním.

Z tohoto velmi prostého důvodu si také příliš nerozumí s cizími lidmi a projevují vůči nim agresi, pokud nejsou dobře socializovaní.Jinak jsou však přátelští a dokonce se s dětmi v rodině přátelí.

Který


Jako velký pes s nezávislou myslí potřebují hodně každodenního cvičení. Vezměte svého psa na delší běh nebo na procházku na vodítku. Nechte ho hrát si do sytosti v jakékoli zabezpečené oblasti. Váš pes bude mít tendenci ztrácet většinu své energie každý den, což mu také pomůže zůstat šťastný.
Akita Chows mají stejně jako jejich rodiče husté vlasy. Aby byla srst čistá a zdravá, důkladně je kartáčujte alespoň 3-4 dny týdně.
Nebyly hlášeny žádné zdravotní problémy specifické pro plemeno. Dávejte pozor na obecné zdravotní problémy společné velkým psům.

Výcvik

Výcvik nemusí být pro tato velká, tvrdohlavá plemena snadný. Začněte tréninkový program založený na odměnách s pozitivním posilováním se svým štěnětem hned v okamžiku, kdy ho přivedete domů, ale bez použití síly.kokršpaněl bígl mix štěňata

Socializujte své štěně nejprve s malou skupinou, než ji představíte velké skupině. K tomu nejlépe funguje váš dotek, pamlsky, odměny. To nejen posílí vašeho psa k projevování pozitivního chování, ale také mu pomůže naučit se být přijímající a přátelský vůči ostatním psům a lidem.

Důležité je, naučte svého psa být poslušný . Za tímto účelem začněte trénovat své štěně, aby vás přijalo, abyste ho vedlo, protože jde po vašich stopách. Štěně následovníka se učí cítit se bezpečně, protože ví, že je tam někdo jiný (jeho vůdce smečky), který to má na starosti, a dvakrát přemýšlí, než projeví jakékoli ohavné chování.

Pokud si myslíte, že základní chování vašeho psa je příliš agresivní vůči ostatním psům, kočkám, bez špičáků atd., od dětství (navzdory výcviku na vodítku) si u svého psa vypěstujte návyk, že akceptuje pobyt uvnitř bezpečně oploceného dvora, když není na vodítku.

Dieta/krmení

Akita chows, stejně jako jejich rodiče, jsou velcí psi a strava může být podle toho naplánována. Ujistěte se, že dostane perfektní výživu, která je pro aktivní pejsky její velikosti obecně nezbytná.

Zajímavosti

  • V roce 2009 zachránili hasiči z obchodu s auty muže Akita Chowa jménem „Hachi“, kterému zbylo 60% popálenin. Později mnoho lidí projevilo zájem o adopci poté, co bylo vyléčeno ve zvířecí nemocnici. Nakonec se vlastně nikdo nepřihlásil, dokud nebylo rozhodnuto o eutanázii psa pro nedostatek místa v útulku pro zvířata, ve kterém bydlel. Nakonec ho po téměř 2 letech adoptovala jedna jménem Faith Summerson a nechala ho zachránit organizace.