Affenpoo

Affenpoo je malé návrhářské plemeno vyvinuté křížením Affenpinschera a pudla. Tito roztomile vypadající psi mají výrazný vzhled s chomáčky vlasů pramenícími kolem temene hlavy, obličejového nosu a uší. Mezi další funkce patří malá kulatá lebka, krátká černá tlama, kulaté oči a disketové visící uši. Jejich společenská, hravá povaha a líbivý vzhled zvyšují jejich popularitu domácích mazlíčků.Obrázky Affenpoo

Rychlé informace

Ostatní jména Monkey poo, monkey poo, monkey doodle
Kabát Krátký až středně kudrnatý kabát jako pudl, který má také hrubý vzhled.
Barvy Většinou hnědé a černé, i když se mohou objevit také v odstínech šedé
Typ Kříženec
Skupina (plemene) Hračka, společník
Délka života/ očekávání 12 až 16 let
Velikost a výška Malý; 10 až 20 palců
Hmotnost 7 až 9 liber (pokud je Toy pudl jedním z rodičů); 25 až 30 liber (pokud je miniaturní pudl jeho rodičem)
Temperament Přátelský, láskyplný, milující, pohodový
Dobré s dětmi Pohodlnější se staršími dětmi
Štěkot Příležitostně
Hypoalergenní Ano
Prolévání Nízký
Kompatibilita klimatu Daří se mu dobře v mírném podnebí ani příliš horkém, ani příliš chladném
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, DBR. IDCR, DRA

Affenpoo Video


Dějiny

Stejně jako většina návrhářských plemen si Affenpoo získalo popularitu v 90. letech a bylo vyvinuto z lovce hlodavců (Affenpinscher) a vodního španěl (pudl), přičemž oba mají svůj původ datovaný do 17.thstoletí v Evropě. Affenpoo se může chovat křížením

  • Affenpinscher a miniaturní pudl
  • Affenpinscher a Toy pudl
  • Jedno Affenpoo s druhým Affenpoo

Temperament

Affenpoos jsou přátelští, společenští psi, kteří si užívají společnosti své rodiny, a proto se jim hnusí, že zůstanou sami.Tito chytří psi milují být neustále zaneprázdněni, což má za následek destruktivní chování nebo nadměrné štěkání, když se nudí.

Tito psi, kteří zdědili ochrannou povahu pudla, si extrémně uvědomují bezpečí své rodiny, štěkají při pohledu na neznámou tvář nebo na jakékoli neobvyklé události. Jsou také extrémně ostražití a zvědaví v přírodě, což může pomoci těmto miniaturním špičákům stát se velkými strážnými psy.Jejich ochranný nebo majetnický postoj platí i pro jejich osobní věci, jako je mísa na jídlo nebo hračka. Ve skutečnosti by nechtěli, aby se s nimi někdo jiný v rodině vrtěl.

Ačkoli se objevují jako dobří rodinní psi, mix Affenpinscher Poodle nemusí příliš dobře vycházet s mladšími dětmi, zvláště pokud s nimi malí manipulují nebo si pohrávají s jejich osobními věcmi. Pokud má tedy vaše rodina malé děti, zvažte dohled nad jejich interakcemi s Affenpoo, abyste se vyhnuli nepříjemným událostem. Značně dobře by si však vedli se staršími, kteří by s těmito plemeny dokázali rozumněji zacházet.

Možná se obrátili na pudla, pokud jde o jejich dobrý smysl pro humor, což mělo za následek zábavné a hloupé dovádění.

Který


S mírnými cvičebními potřebami by toto plemeno bylo vhodné pro život v bytech. Dobře by se to hodilo na každodenní svižnou procházku spolu s nějakou herní dobou uvnitř. Abyste se nenudili, dejte svému domácímu mazlíčku několik zajímavých hraček, které ho mohou udržet závislé po celý den.
Vzhledem k tomu, že jeho srst je podobná pudlu, toto plemeno nepotřebuje příliš péče. Kartáčování jejich kabátu pomocí tuhého kartáče s gumovými štětinami jednou týdně by zabránilo jejich zamotání nebo zacuchání. V případě potřeby psa vykoupejte a šamponujte. Dbejte na to, abyste si vyčistili uši, oči a zuby, abyste zabránili infekcím všeho druhu.
Vzhledem k tomu, že se jedná o relativně nové plemeno, nebyly jako takové hlášeny žádné známé zdravotní problémy související s plemenem, ačkoli může být postiženo onemocněními běžnými jeho rodičům, jako je dysplazie kyčle, luxace čéšky, katarakta a nadýmání.

Výcvik

Affenpoos jsou chytří, pracovití psi, kteří získávají svou inteligenci od rodičů Poodle, kteří jsou také ochotni potěšit své pány. Díky těmto vlastnostem lze toto plemeno snadno vycvičit. Mohou však být občas tvrdohlaví a projevovat sklon k tomu, dělat věci po svém, což může znamenat z tréninku výzvu. Proto je potřeba trpělivý a taktní mistr, který by je náležitě vycvičil s pozitivními posilami.

  • Uspořádejte jejich lásku zábavnou přírodou a lásku k tikotům pozitivním způsobem tím, že je naučíte něco zajímavého jako tančit. Jakmile je váš mazlíček Affenpoo dostatečně poslušný, aby plnil různé povely, zvedněte jeho oblíbenou pochoutku nad hlavu, když sedí. Opakujte povel nahoru nebo se postavte, dokud se nedostane na zadní nohy. Pokračujte v pohybu pamlskem kolem nosu a přes hlavu, aby ho zajistil krouživými pohyby. Opakujte to mnohokrát a po chvíli by to váš pes začal dělat ve chvíli, kdy vyslovíte Dance.
  • Protože nenávidí zůstat sami „Je nutné přepravit štěňata Affenpoo do přepravky, aby netrpěla bolestmi z oddělovací úzkosti.
  • Jelikož jsou inteligentní, můžete jim zbystřit mozek dále tím, že jim poskytnete nějaké interaktivní psí hádanky nebo hrací prsteny a odměníte je pokaždé, když se jim to podaří vyřešit.
  • Pomůže mu překonat jeho vysoce ochrannou povahu a bude se stýkat více tím, že si to vezmete do parku pro psy nebo dokonce zařídíte štěňátka doma. Spíše než nechat jídlo samotné na misce, buďte při jídle po jeho boku, a zatímco je zaneprázdněn jídlem jeho granulí, krmte ho ručně chutnými lahůdkami. Jakmile si na vaši přítomnost zvykne, postupně se dotkněte jeho misky a zkuste ho z ní krmit. Poté, co se svým mazlíčkem dosáhnete úrovně pohodlí, přimějte ostatní členy rodiny, aby tak učinili, ale s úplnou ochranou a bezpečností.

Krmení

Dieta psa závisí na tom, zda je výsledkem křížení hračky nebo miniaturního pudla. Váš mazlíček by však pravidelně potřeboval tři čtvrtiny až jeden a půl šálku suchého krmiva pro psy.

Zajímavosti

  • Stát Pennsylvania má nejvíce chovatelů Affenpoo.